Reklama

Reklama

​Fortnite trafi na iOS w 2023 roku. Koniec sporu na linii Epic Games i Apple?

Już w bieżącym 2023 roku możemy doświadczyć wyczekiwanego od wielu miesięcy powrotu gry Fortnite do sklepu App Store. W praktyce oznaczałoby to, że najpopularniejszy na świecie battle royale ponownie dostępny byłby na urządzeniach Apple z systemem iOS.

Przypomnijmy, że Fortnite nie gości w sklepie Apple już od blisko dwóch lat. Bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy jest konflikt na linii producentów gry z Epic Games, a firmą Apple.

Według Apple Epic Games mocno naruszyło zasady i politykę funkcjonowania sklepu, wdrażając w swojej szlagierowej produkcji własny, wewnętrzny sklep. "Gigant z jabłuszkiem" nie zamierzał przebierać w środkach i niemal natychmiastowo usunął Fortnite z App Store.

Reklama

Przez długie miesiące toczyły się sprawy procesowe między Epic Games, a Apple. Finalnie wymiar prawa nie był łaskawy dla popularnego amerykańskiego wydawcy i producenta gier wideo. W tym momencie wydało się, że Fortnite może nie powrócić na urządzenia z iOS’em przez bardzo długie lata.

Fortnite powróci na urządzenia Apple z iOS'em w 2023 roku?

Tymczasem w ostatnich kilku dniach głos, w dosyć tajemniczy sposób zabrał prezes Epic Games, Tim Sweeney. Na jego profilu Twitterowym pojawił się krótki wpis o treści: "W nowym roku na iOS!". Następnie Sweeney umieścił charakterystyczną grafikę z Fortnite z celebracją 2023 roku.

Wątpliwe, by prezes dużej i renomowanej w świecie gier firmy zabawiał się ze swoją społecznością i publikował takie treści w formie żartu. Wiele więc wskazuje na to, że Fortnite powróci do App Store w bieżącym 2023 roku, radując przy tym wszystkich użytkowników systemów iOS. Data ewentualnej, dokładnej premiery gry pozostaje jednak niewiadomą.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | apple | iOS

Reklama