Reklama

Fortnite w dwa lata zarobił ponad 9 mld dolarów

​Fortnite to prawdziwy fenomen, który musiał przełożyć się na olbrzymi sukces finansowy. W końcu poznaliśmy konkretne liczby.

Podczas sądowej batalii, do której doszło pomiędzy Epic Games oraz Apple, ta pierwsza firma przedstawiła dokumenty, z których wynika, że w latach 2018 i 2019 jej największy przebój - Fortnite - wygenerował 9,1 miliarda dolarów przychodu. Szczególnie spektakularny był wynik osiągnięty w 2018 (5,47 mld dolarów), ale ten z 2019 również robi wrażenie (3,70 mld dolarów).

W dokumentach nie ma już żadnych twardych danych dotyczących 2020. Można w nich znaleźć jedynie prognozę, która mówi o tym, że Epic Games w ubiegłym roku planowało osiągnąć przychód z Fortnite na poziomie 2,71 mld dolarów.

Reklama

Fortnite to najlepszy dowód na to, że można zarabiać ogromne pieniądze, działając w modelu free-to-play. Produkcja studia Epic Games jest dostępna za darmo, a wszystkie osiągane przez nią przychody pochodzą z mikrotransakcji. W ich ramach gracze odblokowują różnego rodzaju zawartość.

Niemałą popularność przynoszą Fortnite'owi współprace, które Epic Games nawiązuje z dużymi markami, takimi jak Marvel czy Star Wars. Dzięki nim w grze pojawiają się takie postacie, jak Din Djarin, Rey, Finn, Iron Man czy Wolverine. Ostatnio możemy pokierować także np. Larą Croft.

Fortnite ukazał się 25 lipca 2017 roku. Można w niego grać zarówno na pecetach, na konsolach, jak i na urządzeniach mobilnych. Według portalu Statista do maja ubiegłego roku konto założyło w nim około 350 milionów osób z całego świata.

ESPORTER