Reklama

Fortnite w wirtualnej rzeczywistości!? Szef studia Epic Games zabrał głos

Fortnite pojawił się na rynku w 2017 roku i od tamtej pory przynajmniej kilkukrotnie zrewolucjonizował podejście do gamingowego przemysłu. Czy istnieje szansa, by najpopularniejszy battle royale na świecie otrzymał wsparcie technologii wirtualnej rzeczywistości?

Wirtualna rzeczywistość to aspekt, który miał mocno wpłynąć na rozwój branży gier wideo i pchnąć ją do przodu w kierunku rewolucji. Coraz częściej przekonujemy się jednak, że w istocie rzeczy VR jest ciekawostką dla dosyć wąskiego grona odbiorców. Poświadczać o tym może chociażby decyzja Sony o wstrzymaniu procesu produkcyjnego swoich gogli PS VR 2 i ograniczeniu funduszy na rozwój tego typu gier.

Reklama

Spirala związana z VR-em funkcjonuje w następującym modelu: występuje ograniczona liczba gier obsługujących wirtualną rzeczywistość; w konsekwencji klienci niezbyt ochoczo przystępują do zakupu sprzętu kompatybilnego z VR. Powodem takiego stanu rzeczy, prócz niskiej dostępności gier, jest również odstraszająca potencjalnych kupców dosyć wysoka cena za tego typu urządzenia.

Tak czy inaczej, wirtualna rzeczywistość to zjawisko nieodłącznie skorelowane z gamingiem. W sieci pojawiła się bardzo intrygująca dyskusja, w której udział wziął sam prezes Epic Games, Tim Sweeney. Założyciel studia zapytany został przez jednego z fanów, czy kiedykolwiek Fortnite będzie obsługiwał gogle Meta Quest.

Fortnite i VR? Epic nie ma takich planów

Sweeney odpowiedział, że studio nie ma póki co takowych planów. Sternik Epic Games zwrócił też uwagę na powody: producenci potrzebowaliby dużej puli graczy na wszystkich platformach, którzy byliby w stanie uruchomić grę w wirtualnej rzeczywistości. Ponadto, jako że Fortnite jest dynamicznym i stale zmieniającym się tytułem, byłoby niezwykle trudnym sprawienie, by gracze VR nie męczyli się podczas poruszania się po mapie.

Oczywiście Fortnite wprowadził do gamingowego świata wiele rewolucyjnych rzeczy, więc obsługa technologii VR zupełnie by nas nie zdziwiła. Dość wspomnieć o mnogiej liczby podejmowanych przez Epic Games współprac, które trafiają do świata popularnego battle royale’a. Ta sztuka, która żadnemu innemu podmiotowi nie udaje się na taką skalę.

Z drugiej jednak strony pozostaje jedno pytanie: czy Fortnite naprawdę potrzebuje wirtualnej rzeczywistości? Wątpliwe.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Epic Games
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy