Reklama

Fortnite wprowadza rewolucję. Największe zmiany w rozgrywce w nowym rozdziale

Fortnite otrzymał już najnowszą aktualizację wprowadzającą do świata gry Rozdział nr 5. Po fantastycznej miesięcznej przygodzie z klasyką (Fortnite OG) Epic Games zabiera wszystkich w całkiem nową podróż. Nowy rozdział to spora rewolucja w uniwersum. Przedstawiamy najistotniejsze zmiany w mechanice i rozgrywce, o których trzeba wiedzieć.

Elita Stowarzyszenia za eliminowanie bossów z serialu Family Guy: Głowa rodziny

Na Wyspie ulokowano pięciu bossów: Oscara, Nishę, Monteague’a, Valerię i Petera Griffina. Za każdego wyeliminowana bossa otrzymacie medal Stowarzyszenia, który dodacie do swojego ekwipunku. Pozyskane w ten sposób przedmioty będą odnawiać Waszą odsłonę, więc jest to spore ułatwienie w regeneracji życia.

Związane z tym też są pewne wady. Medale Stowarzyszenia widniejące w ekwipunku pozwolą Waszym wrogom szybciej Was zlokalizować.

SUV, czyli łatwiejsze przemieszczanie się

W nowym rozdziale dla większej mobilności twórcy pokusili się o dodanie luksusowego SUV-a Grandeur TrailSmasher. Jeśli goni Was strefa bądź rywale nie dają nawet na chwilę odetchnąć, dzięki temu pojazdowi szybciej przemieścicie się po mapie, a gdy trzeba będzie - uciekniecie z najgorętszego i śmiercionośnego miejsca.

Reklama

Tarcza kuloodporna

To kolejny ciekawy przedmiot zaimplementowany w najnowszym rozdziale Fortnite. Tarczę kuloodporną możecie wyposażyć wraz z pistoletem. Ma ona nieskończoną wytrzymałość, lecz po przyjęciu określonej liczby kul - na chwilę musicie ją upuścić. Tarcza to dobra strategia i przydatna rzecz w walce z rywalami uzbrojonymi aż po zęby.

Nóż z kotwiczką

O wszystkich przedmiotach, jakie przywędrowały do najnowszego rozdziału Fortnite, nie będziemy się rozwodzić. Oczywiście w grze pojawiło się bardzo wiele nowych broni, które możecie używać zgodnie z Waszymi upodobaniami. Chwilę porozmawiamy natomiast o prawdziwym game changerze.

Nóż z kotwiczką to nowa rzecz, która pozwoli zasiać sporo zamieszania. Wcelowanie się w twardą powierzchnię pozwoli Wam przyciągnąć się w danym kierunku. Co również ciekawe, gdy rzucicie tym przedmiotem w innego gracza, dzięki ostrzu zadacie mu konkretne obrażenia.

Modyfikacje broni

Prawdopodobnie jedna z największych zmian, jakie kiedykolwiek pojawiły się w świecie Fortnite. W skarbcach możecie znaleźć specjalne stanowiska do modyfikacji broni. Dodatki do broni możecie tam implementować w zamian za sztabki. Są to przedmioty wpływające na Wasz celownik, zmniejszające odrzut czy dodające większy magazynek do broni.

Niektóre bronie znalezione na ziemi posiadają już zaimplementowane dodatki. Przykładowo Niepospolita broń ma jedną modyfikację, natomiast legendarna - aż cztery.

Użycie apteczek i mikstur osłon

Zmieniła się nieco mechanika korzystania z apteczek i mikstur regenerujących osłonę postaci. Przywracanie życia/osłony zaczyna się natychmiastowo po użyciu i co ciekawe, podczas używania możemy się POWOLI poruszać. O czym również warto wiedzieć: użycie któregokolwiek z powyższych przedmiotów powoduje... że nie możemy przestać się leczyć. Warto więc wybrać na tę czynność odpowiedni moment.

Wspinanie się po budowlach

Rewolucyjne podejście do sposobu poruszania się? Nowy rozdział Fortnite właśnie to oferuje. Budowle stworzone przez naszych rywali mają umieszczone u podstawy specjalne deski, po których możemy się wspinać. To ważna mechanika, o której trzeba koniecznie wiedzieć. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyrobić sobie przewagę nad innymi bądź nawet zaskoczyć oponenta w najmniej spodziewanym momencie.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Epic Games
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy