Reklama

Fortnite wraca na iOS - okrężną drogą

​Usługa strumieniowania od firmy Nvidia - GeForce Now - rozpoczęła testy beta na przeglądarce Safari w wersji iOS. Nie byłoby w tym nie specjalnie szczególnego, gdyby nie fakt, że tym samym streamować na nasze urządzenia wkrótce będziemy mogli... sieciową strzelankę Fortnite.

Plotki na ten temat pojawiły się wcześniej w tym miesiącu, a wczoraj firma zapowiedziała testy. "Razem z wspaniałym zespołem z Epic Games, pracujemy nad dotykową wersją Fortnite, co opóźni premierę produkcji" - napisano w wyjaśnienia na temat tego, dlaczego Fortnite nie ma już teraz.

"Nie możemy się doczekać, by dostarczyć mobilne wrażenia Fortnite prosto z serwerów rozproszonych, napędzanych przez GeForce Now. Użytkownicy mogą spodziewać się gry na iOS Safari już wkrótce" - napisano w oficjalnym ogłoszeniu na blogu firmy Nvidia, słynącej z kart graficznych.

Reklama

"Choć biblioteka GeForce Now na urządzeniach mobilnych przeznaczona jest raczej dla kontrolerów, sterowanie dotykowe to sposób rozgrywki w Fortnite dla ponad 100 milionów graczy" - czytamy dalej. Nie jest obecnie jasne, czy Apple przypadkiem wcześniej nie zablokuje takiego ruchu.

Fortnite usunięto bowiem z iOS w sierpniu tego roku, zaraz po tym, gdy Epic Games wprowadziło do gry własny system płatności, omijający 30-procentową prowizję, jaką należy zapłacić Apple za każdą transakcję. To wywołało przedłużający się konflikt prawny na linii obu korporacji, trwający nadal.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama