Reklama

Fortnite znowu przyciągnął miliony. Tyle graczy pojawiło się w grze!

Tego nie spodziewali się chyba nawet sami twórcy z Epic Games. Powrót do klasyki, czyli Fortnite OG bije właśnie rekordy popularności. W piątkowy wieczór do produkcji zalogowało się jednocześnie prawie 6 milionów graczy.

Wiele osób zdążyło już obwieścić, że Fortnite to gra zmierzająca do sukcesywnego upadku. Komentarze takie mogliśmy wyczytać na forach dedykowanych tej produkcji, m.in. w serwisie Reddit. Teraz mamy najlepszy dowód na to, że nic z tych rzeczy nie będzie miało miejsca.

Najgłośniejszy tytuł z gatunku battle royale przeżywa właśnie swój renesans, a wszystko dzięki zabiegowi deweloperów z Epic Games. W piątek w grze zadebiutował całkowicie nowy sezon zwany Fortnite OG, który jest swoistym powrotem do klasyki. Mamy bowiem tutaj starą, legendarną mapę znaną z pierwszych sezonów pierwszego rozdziału. Powróciły także bronie, które mogliśmy znaleźć na mapie Fortnite w latach 2017 i 2018.

Reklama

Zagranie na sentymencie weteranów produkcji okazało się strzałem w dziesiątkę. W momencie premiery nowego sezonu, serwery Epic Games były tak przeciążone, że trzeba było postać w kolejce nawet 20 minut, by dołączyć do zabawy. W konsekwencji oczywiście wszystko to przerodziło się w liczby i statystyki.

Otóż w piątek do Fortnite’a zalogowało się prawie 5,9 miliona graczy, co jest absolutnie hitowym wynikiem. Przypomnijmy, iż są to oficjalne dane podawane przez Epic Games od ponad pół roku. Przykładowo rekord sierpnia wyniósł 2,8 mln natomiast we wrześniu i październiku wskaźnik ten zatrzymał się na 2,3 mln graczy w momencie szczytowym.

Jest to dowód na to, że czasami wystarczy pokusić się o najprostsze zabiegi i rozwiązania, by powalczyć o konkretny poziom grywalności.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Epic Games
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy