Reklama

Gambit Esports zwycięzcą ROG MASTERS 2017

W niedzielę w nocy czasu polskiego zakończyły się zmagania w ROG MASTERS 2017. Najlepszą drużyną rozgrywek okazał się Gambit Esports.

W niedzielę w nocy czasu polskiego zakończyły się zmagania w ROG MASTERS 2017. Najlepszą drużyną rozgrywek okazał się Gambit Esports.

ROG Masters był jednym z najbardziej rozbudowanych turniejów w tym roku. By dostać się do finałów, należało bowiem przejść szereg kwalifikacji, które odbywały się regionalnie. Z czasem  liczba drużyn, pozostających w grze o główne zmagania stopniowo się zmniejszała, aż ostatecznie na placu boju pozostało sześć ekip.

Owa szóstka udała się do Kuala Lumpur, by doprowadzić do decydujących rozstrzygnięć. Tuż przed turniejem doszło do małej zmiany w obsadzie, gdyż w miejsce mousesports pojawiła się Vega Squadron.

Najpierw rozegrano fazę grupową, która decydowała o tym, jak ułożone zostaną mecze w play-off. Następnie doszło do fazy pucharowej, a ta wyłoniła finalistów zmagań - Gambit Esports i TyLoo. Zespół z regionu CIS w półfinale okazał się lepszy od Vegi, natomiast w większości chińska formacja uporała się z Grayhound.

Reklama

Ostatni pojedynek zawodów odbył się w systemie BO5. Spotkanie na dwóch z trzech rozegranych map przyniosło sporo emocji, gdyż obie drużyny prowadziły wyrównaną rywalizację. Za każdym razem jednak lepiej końcówkę zagrali gracze Gambitu, którzy w międzyczasie łatwo zgarnęli drugi plac gry na swoje konto. Tym samym to Mihail "Dosia" Stoylarov i spółka odnieśli końcową wygraną.

Gambit Esports - TyLoo 3:0 (16:14 - overpass, 16:4 - inferno, 19:16 - train)

Klasyfikacja końcowa:

1. Gambit Esports - 117 500 dolarów
2. TyLoo - 58 800 dolarów
3-4. Vega Squadron, Grayhound - 21 350 dolarów
5-6. Splyce, 5POWER - 8000 dolarów

Patryk Głowacki

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Gambit Esports
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy