Reklama

Games Clash ugruntowaną marką

Przez dwa lata Games Clash Masters dość mocno zakorzeniło się w kalendarzu CS:GO. Organizacja pozwala bowiem na to, by w Polsce miał miejsce inny międzynarodowy turniej niż IEM Katowice. Po raz pierwszy GCM pojawiły się na esportowej mapie Polski w 2018 roku. Choć nasz kraj miał na turnieju kilku przedstawicieli, to ostatecznie główna nagroda wpadła w ręce Heroic.

Rok później organizatorzy zmienili nieco system kwalifikacji oraz powiększyli pulę nagród. Nie zmieniło się jednak miejsce rozegrania zmagań. Ponownie zawodników przywitała Gdynia Arena, gdzie przez trzy dni rozgrywany był turniej główny. Tym razem polscy kibice mieli więcej powodów do radości, gdyż rozgrywki wygrało Illuminar Gaming.

Czas na nowe

W 2020 roku włodarze przedsięwzięcia zamierzają pójść krok dalej. Przede wszystkim organizacja poszerzyła swoją działalność. Mianowicie oprócz robienia czysto swoich treści, GCM zajmować się będzie również produkcją i pomoca w tworzeniu eventów oraz transmisji w innych esportowych grach. Na dodatek GCM będzie udzielało porad w zakresie marketingu.

Reklama

Więcej o rozroście powiedział nam jedna z głównych osób projektu - Jakub Janaszek.

Co w 2020?

Główną częścią działań organizacji pozostaje jednak praca nad swoim produktem w Counter-Strike'a: Global Offensive. Na razie GCM poinformował jedynie, że 12 lutego ogłosi pierwsze szczegóły działań na 2020 rok. Aktualnie wiadomo jedynie, iż Games Clash czeka przełomowy rok, co potwierdził nam nasz rozmówca. Na oficjalne informacje trzeba jednak poczekać do wyznaczonej daty.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: games clash masters