Reklama

Gerard Pique i Ibai zorganizują pierwsze w historii zawody w podbijaniu balona

​Balloon World Cup - taką nazwę nosi nowo powstające przedsięwzięcie, które jest skutkiem współpracy piłkarza FC Barcelony - Gerarda Pique i internetowego celebryty Ibaia "Ibai" Llanosa.

Chociaż wiadomość może budzić śmiech i niedowierzanie, nie jest tak naprawdę żadną fikcją. Patrząc na ostatnie sytuacje związane z jednym z popularniejszych Hiszpańskich twórców na Twitchu - wspomnianym Ibai’em, można było się spodziewać czegoś naprawdę dużego.

Influencer co rusz pokazywał się z gwiazdami futbolu światowego formatu. Zawodnik PSG - Lionel Messi pojawił się na transmisji na żywo u Ibaia. Nie jest żadną tajemnicą, że legenda Barcelony - Gerard Pique, również utrzymuje ze streamerem przyjacielskie relacje. Dość powiedzieć, że kilka tygodni temu zakupili wspólnie jedną z drużyn w sporcie elektronicznym.

Reklama

Zawodnicy z całego świata będą odbijać balon, by ten nie upadł na podłogę

Balloon World Cup to najświeższa inicjatywa powstała w wyniku współpracy streamera Ibai’a z Gerardem Pique. Zasady rozgrywki są bardzo proste i trzeba przyznać, że mają w sobie coś z ducha sportu i rywalizacji. Należy umiejętnie odbijać balon napełniony powietrzem, by ten nie upadł na ziemię.

Wszelkie towarzyszące przeszkody mają w większym stopniu urozmaicić całą rozgrywkę. Jak widać na krótkim filmie, aktywność może być dosyć męcząca i wymagająca dla uczestników tej zabawy.

Turniej rozpocznie się 14 października i odbędzie się w Barcelonie. Przewidzianych jest aż 16 narodowych drużyn, głównie z Ameryki Łacińskiej i Europy. Organizatorzy rozważają także część Azji - pod uwagę brane są Chiny i Japonia. "Wszystko będzie zależało od tego, kto z uczestników się pojawi" - stwierdził obrońca FC Barcelony. "To będą rozgrywki, które tak naprawdę każdy z nas w pewnym momencie życia robił w swoim domu" - podsumował streamer Ibai.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy