Reklama

​GG League 2018: x-kom Team mistrzem

Zakończyły się zmagania w rmach GG League 2018. Mistrzem rozgrywek został x-kom Team, który w finale pokonał Alternate aTTaX.

W niedzielę doszło do rozegrania fazy pucharowej zmagań. Pierwszy półfinał rozegrał się pomiędzy Alternate aTTaX oraz Valiance. Obie formacje wyszły ze swoich grup za sprawą lepszego bilansu rund, toteż ciężko było wskazać faworyta meczu. W trakcie spotkania swoją przewagę wcześnie jednak zaakcentowało Alternate, które na obu mapach pewnie pokonało przeciwnika, awansując do finału.

Alternate aTTaX – Valiance 2:0 (16:6 – mirage, 16:10 - train)

Następnie do rywalizacji przystąpili zawodnicy x-kom Teamu oraz Windigo Gaming. Przed meczem Bułgarzy zapowiedzieli, że zmiażdżą rywala, co długo potwierdzało się na pierwszej mapie. Od stanu 4:14 Polacy wzięli się jednak w garść, ostatecznie zgarniając plac gry na swoje konto. Następnie na cache doszło do wyrównanej rywalizacji, lecz w pewnym momencie x-kom odskoczył rywalowi, nie trwoniąc przewagi do samego końca.

x-kom Team – Windigo Gaming 2:0
(16:14 – train, 16:14 - cache)

Tym samym przyszedł czas na ostatni pojedynek turnieju. Na pierwszej mapie finału dominowało Alternate, kontrolując przeciwnika od samego końca. Podczas walki na mirage w większości niemiecka formacja szła za ciosem, w pewnym momencie prowadząc 13:5. Tym razem jednak x-kom znalazł sposób na oponenta, wykonując udany comeback, by zgarnąć po dogrywkach mapę na swoje konto. Po słabym starcie na train polski zespół ponownie wziął się w garść, wychodząc na prowadzenie, a następnie kończąc mecz.

x-kom Team – Alternate aTTaX 2:1 (6:16 – overpass, 19:16 – mirage, 16:14 – train)

Oprócz wręczenia pucharu dla x-komu organizatorzy ogłosili, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk „Patitek” Fabrowski.

Klasyfikacja końcowa:

1. x-kom Team – 13.750 dolarów
2. Alternate aTTaX – 5.500 dolarów
3-4. Valiance, Windigo Gaming – 2750 dolarów
5-8. Kinguin, Illuminar Gaming, Pompa Team, PACT – 700 dolaórw
9-12. Codewise Unicorns, Fragsters, PRIDE, Vex.esport

Patryk Głowacki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama