Reklama

GGPredict: Polska firma analityczna zwycięzcą konkursu startupowego w Londynie

​GGPredict to firma zajmująca się analityką w Counter Strike: Global Offensive oraz w przyszłości w innych tytułach eSportowych. Projekt zwyciężył w konkursie organizowanym przez LSE Polish Business Society i otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. zł i miejsce w programie akceleracyjnym Space3ac, w ramach którego może liczyć na wsparcie o wartości 200 tys. zł.

Ideą GGPredict jest postrzeganie świata eSportów z analitycznej perspektywy i skupienie się tylko i wyłącznie na faktach i liczbach. Pomimo miliardów dolarów, które warte są rozgrywki eSportowe oraz pól nagród znacznie przewyższających te w sportach tradycyjnych - podejście do analityki w eSporcie jest znacznie mniej zaawansowane niż chociażby w piłce nożnej czy koszykówce.

Skoncentrowanie się na liczbach i czynnikach, które naprawdę wpływają na sukces lub porażkę tych gier - bez emocjonalnego otoczenia i różnych stereotypów, które wyrosły wokół tej dyscypliny - może być przełomem w eSporcie.

Reklama

GGPredict wykorzystuje zapisy meczów w formacie gry CS:GO do śledzenia wszystkiego, co wydarzyło się podczas meczów. Setki tysięcy kluczowych danych z każdej rozgrywanej gry są analizowane przez maszyny, które korzystając zaawansowanych metod statystycznych i  Machine Learning, wyodrębniają dokładnie te dane, które są istotne i kluczowe dla rozgrywania meczów i poprawy osiągów zawodników. Na portalu, na którym będą dostępne szczegółowe statystyki z niemal wszystkich rozgrywanych na świecie profesjonalnych meczów i turniejów będą też dostępne statystyki indywidualne zawodników i drużyn, a także ich rankingi.

Głównym produktem, nad którym pracuje GGPredict jest jednak wirtualny trener, który po każdym meczu będzie analizował występ zawodnika i przekazywał wskazówki w których elementach powinien zachować się lepiej i co należy poprawić, żeby grać jeszcze efektywniej. Będzie to narzędzie zarówno dla graczy profesjonalnych, którzy szukają szczegółów, które mogą ulepszyć, jak i dla amatorów, którzy będą potrzebowali fundamentalnych wskazówek, aby poprawić swoją grę.


Pomysł GGPredict przekonał jury ł.pitch Start-up Challenge i wygrał główną nagrodę pieniężna w wysokości 20 tys. zł i miejsce w programie akceleracyjnym Space3ac, w ramach którego może liczyć na wsparcie o wartości 200 tys. zł.

Start platformy jest planowany na początek kwietnia, natomiast uruchomienie wirtualnego trenera nastąpi w maju.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: GGPredict