Gigantyczny sukces AGO Gaming! Polacy awansowali do ESL Pro League!

​AGO Gaming w świetnym stylu pokonało słowackie eXtatus 2:0 w finałowym meczu ESEA MDL Season 26 Europe Finals i awansowało bezpośrednio do ESL Pro League Season 7! Jest to największy sukces AGO Gaming w historii.

Mecz rozpoczął się na Mirage’u. Teoretycznie słowacka drużyna powinna lepiej czuć się na tej mapie, gdyż to ekipa eXtatus właśnie chciało grać na tej mapie. Pierwsza połowa nie była niestety bardzo pomyślna dla naszej ekipy.

Słowacy przegrali trudniejszą stronę terrorystów 7:8 i wiele wskazywało na to, że to oni będą w lepszej sytuacji w drugiej części spotkania. Tak się jednak nie stało i AGO zaczęło powiększać przewagę zdobytą nad rywalem w pierwszej połowie.

"Furlan" i spółka zwyciężyli w pistoletówce. Pomimo porażki w następnych dwóch rundach, to Polacy byli stroną dominującą i zaskakująco dobrze radzili sobie po stronie TT.

Ostatecznie bardzo wyrównana mapa zakończyła się triumfem Polaków 16:14 i to nasi zawodnicy stali na zdecydowanie lepszej pozycji przed drugą mapą pojedynku. Najwięcej fragów w polskiej ekipie miał Michał "Snatchie" Rudzki z 25-cioma trafieniami.

Na drugiej mapie - Trainie miało być łatwiej i było.  Reprezentanci naszego kraju od samego początku dominowali nad rywalem. Wygrali pierwszą połowę 11:4 i byli bardzo bliscy spełnienia swoich marzeń - bezpośredniego awansu do ESL Pro League.

W drugiej połowie nasi południowi sąsiedzi zaczęli nadrabiać straty. Jednak "Aniołki" nie pozwoliły na odwrócenie wyniku i to Polacy wywalczyli awans do ESL Pro League po zwycięstwie 16:11.