Reklama

Reklama

Gra Gamer Girl krytykowana za powielanie schematów o streamerkach

​Gamer Girl to produkcja, w której wcielamy się w rolę moderatora czatu popularnej streamerki. Tytuł jeszcze nie ukazał się w sprzedaży, a już dopadła go fala krytyki, w wyniku której część osób zarzuca twórcom stereotypowe podejście do zajęcia streamera czy po prostu kobiet. Od tytułu odcięłą się również dwójka gigatnów Sony oraz Microsoft.

Gamer Girl to zapowiedziana ostatnio gra, w której wcielamy się w rolę moderatora czatu pewnej streamerki. Projekt zapowiada się całkiem interesująco lecz szybko dopadła go krytyka ze strony niektórych osób, co poskutkowało nawet zdjęciem oficjalnego trailera produkcji i odcięciem się od niej Microsoftu oraz Sony.

O co poszło? Otóż w tym przypadku zarzucono powielanie stereotypów o kobietach prowadzących transmisje na żywo w internecie oraz negatywną prezentację tego zajęcia.

Samo Wales Interactive w opublikowanym oświadczeniu niejako odbija piłeczkę twierdząc, że prace nad grą poprzedziły czteroletnie badania w tym liczne wywiady ze streamerkami. Część z nich doświadczyła w sieci niemałych nadużyć i postanowiła podzielić się z nimi w rozmowach.

Reklama

Przyznano też, iż Gamer Girl opowiada o wpływie działań komentarzy i użytkowników na zdrowie psychiczne, a także samopoczucie streamera z kolei za powstanie tytułu autorstwa FMV Future odpowiada chęć podjęcia kwestii toksycznego środowiska.

Cóż najwidoczniej niektórym nie przypadła do gustu treść proponowana przez deweloperów co zapewne odbiło się w pewnym stopniu na zespole. Za opracowanie scenariusza odpowiada Alexandra Burton wcielająca się jednocześnie w główną bohaterkę Gamer Girl.

W grze naszym zadaniem będzie podejmowanie odpowiednich decyzji, które popchną historię do przodu i będzie się to odbywać m.in. poprzez moderację czatu streamerki czy podpowiadanie prowadzącej relację. Opowieść toczy się wokół Abicake99, której przyjaciółka zniknęła nagle w tajemniczych okolicznościach.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Gamer Girl

Reklama