Reklama

Reklama

Gracz otrzymał dożywotni ban na gry FIFA za rasistowskie wiadomości wysłane byłemu piłkarzowi

​Gracz FIFA otrzymał od EA dożywotni ban po tym, jak wysłał rasistowskie wiadomości do byłego piłkarza. Patrick O'Brien przegrał grę Ultimate Team z wirtualną wersją Iana Wrighta, co doprowadziło do tego, że nastolatek wysłał 20 obraźliwych wiadomości do Wrighta na Instagramie w maju zeszłego roku.

O'Brien został oskarżony o ten incydent. Pomimo że przyznał się on do winy, sędzia w zeszłym miesiącu oszczędził irlandzkiemu 18-latkowi wyroku skazującego. Sędzia przyznał, że O'Brien okazał wyrzuty sumienia - przeprosił Wrighta i przekazał darowiznę na rzecz Irish Network Against Racism. Chociaż Wright publicznie wybaczył O'Brienowi, to jednak wyraził rozczarowanie takim rozstrzygnięciem.

Chociaż O'Brien nie trafi do więzienia w wyniku swoich rasistowskich komentarzy, musi ponieść konsekwencje swoich także w innym wymiarze, a konkretnie wirtualnym, bo otrzymał permanentny ban na wszystkie gry z serii FIFA.

Reklama

W swoim podcaście Wright pochwalił EA za przesłanie wiadomości, że "czy to rasa, religia, płeć, cokolwiek, żadna dyskryminacja nie będzie tolerowana". Kilku brytyjskich piłkarzy doświadczyło nadużyć i rasizmu na Instagramie.  Serwis poinformował w zeszłym miesiącu, że podejmie "bardziej zdecydowane działania" w sprawie nękania w bezpośrednich wiadomościach.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy