Reklama

Gracze krytykują misje i fabułę Call of Duty: Modern Warfare 3

Chociaż Modern Warfare 3 jeszcze nie pojawiło się na sklepowych półkach, już otrzymało sporą krytykę od weteranów serii Call of Duty. Gracze nie zostawili suchej nitki na warstwie fabularnej nadchodzącej produkcji. Oberwało się także misjom typu Open Combat.

Activision nie porzuciło swojego cyklu, w ramach którego co rok wypuszcza na rynek nowe dzieło z cyklu kultowej serii Call of Duty. W tym roku przyszedł czas na Modern Warfare 3, czyli bezpośrednią kontynuację Modern Warfare 2 z roku ubiegłego. MW 3 pojawi się oficjalnie już 10 listopada.

W październiku miały miejsca beta testy w tym tytule. Fani mogli przystąpić do rozgrywki sieciowej i sprawdzić co przygotowało dla nich Sledgehammer Games w nowej odsłonie CoD-a. A nowości wbrew pozorom jest całkiem sporo. Najwięcej mówi się o odświeżeniu 16 klasycznych kultowych map z gry Modern Warfare 2 (2009). Plansze te pojawią się w nowej w różnych wariantach i trybach.

Reklama

Oczywiście MW 3 zaoferuje też pełnoprawną warstwę fabularną, która rozpocznie się w momencie zakończenia opowieści zaprezentowanej w poprzedniej części Call of Duty. Niektórzy już mieli okazję zatopić się w fabule przygotowanej przez twórców. Szczególna krytyka dotknęła nowych misji zwanych Open Combat. Są to misje pozbawione liniowej rozgrywki, które oferują graczom znacznie szersze spektrum wyboru i szereg zróżnicowanych decyzji.

To właśnie te misje nie do końca spodobały się fanom. "Są leniwe i pozbawione inspiracji. To tylko fragment mapy Warzone z losowymi celami, po których można biegać, naciskając X. Oryginalne kampanie MW zapadły w pamięć ze względu na samą skalę i zapadające w pamięć momenty scenariusza. Misje otwarte były najgorszą częścią kampanii MWII, a tutaj są jeszcze gorsze" - napisał jeden z graczy na Reddicie.

Nie są to jednak odosobnione opinie. W sekcji wpisów zaroiło się od wielu nieprzychylnych producentom gry komentarzy. "Kiedy przeczytałem o ‘misjach otwartej walki’, od razu się zmartwiłem, że tak się stanie i szczerze mówiąc, jestem po prostu zszokowany tym, jak żałosne to jest" - czytamy w kolejnym komentarzu.

Call of Duty: Modern Warfare 3 zaliczy swój debiut 10 listopada na platformach: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Modern Warfare 3 | Activision
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy