Reklama

Gracze z Rosji podzieleni w sprawie działań wojennych na Ukrainie

​W obliczu działań wojennych prowadzonych przez Rosję na terenie Ukrainy, jesteśmy świadkami zjednoczenia niemal całego świata. Gesty i akcje wsparcia Ukrainy wyraziło już wiele organizacji esportowych i zawodników. Co o całej sytuacji sądzą rosyjscy gracze?

Intrygujący film w swoich mediach społecznościowych udostępnił polski streamer - "fanboy". Krótki klip prezentuje rozgrywkę w grze Counter-Strike: Global Offensive. Na czacie, głos zabrał jeden z graczy, partycypujący w tym konkretnym meczu. Rosjanin zadał jedno, konkretne pytanie do swoich kolegów z drużyny.

"Panowie. Jestem Rosjaninem. Czy nienawidzicie mnie?" - padło zapytanie. Wtedy w odpowiedzi pojawiły się dwie wiadomości zaprzeczające temu pytaniu. "Nienawidzę Putina" - padła odpowiedź od rosyjskiego gracza, który zainicjował tę krótką pogawędkę.

Reklama

"Dodam, że gościu był mega cichy i spokojny podczas meczu. Zachowywał się turbo grzecznie i przyznam, że trochę mi go było szkoda bo było czuć, że jest mu bardzo, bardzo wstyd" - stwierdził na swoim profilu na Facebooku streamer "fanboy".

W komentarzach pod filmem, swoimi przemyśleniami i wnioskami podzielili się inni użytkownicy, którzy mieli okazje w ostatnim czasie stykać się z graczami z Rosji w CS:GO.

"Spotkałem jednego Rosjanina, zapytał się mnie za kim jestem podczas wojny. Powiedziałem, że Ukraina i zaczęli mnie wyzywać" - wybrzmiał jeden z wpisów.

"Zależy, raz trafiłem na totalnie cichych ludzi, jakby im rzeczywiście było wstyd za to wszystko. Drudzy z kolei na odwrót, ale oszczędzę szczegółów" - napisał inny użytkownik.

"Na IEM spotkałem kilkunastu Rosjan, którzy mieszkają na terenie UE, głównie w Niemczech. Mówili, że początkowo bali się przyjechać do Katowic (...) widać było, że ta wojna też siada im na psychikę" - podkreślił jeden z internautów.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy