Reklama

Reklama

Gunnar Lightning Bolt 360: Okulary dla graczy stworzone w kooperacji z ESL i twórcami Rainbow Six

​Firma Gunnar we współpracy z ESL oraz twórcami Rainbow Six wypuściła do sprzedaży nową serię okularów. Mają być one idealne do spędzania czasu przy grach wideo. Czy będzie to nowy atrybut używany na arenach esportowych w przyszłości?

Akcesoria gamingowe są niezbędne

Aktualnie zainteresowanie grami, które z czasem, u bardziej utalentowanych graczy, przeradza się w zawodowy esport, nie jest już tak prostą dziedziną jak kiedyś. Teraz nie wystarczą same umiejętności grania. Równie niezbędne są akcesoria esportowe.

Najważniejszy jest oczywiście odpowiednio wydajny komputer, by liczba klatek na sekundę była możliwie największa. Równie istotny jest także monitor. Częstotliwość odświeżania dochodzi coraz częściej do 240Hz, co już jest naprawdę komfortową wartością.

Reklama

Kolejnym istotnym aspektem jest mysz. Odpowiednia czułość, wielkość, dopasowanie do dłoni to jeden z kluczowych wyborów graczy. Szczególnie w grach FPS, gdzie celowanie odgrywa ważną rolę. Do tego można również dodać odpowiedni fotel, podkładkę czy klawiaturę.

Wszystkie wspomniane produkty wydają się niezbędne do osiągania sukcesów w nowoczesnym esporcie. Jednak to nie wszystko, bo "do gry" wchodzi właśnie kolejny atrybut - okulary. Czy akcesorium na nos okaże się równie potrzebnym jak wymienione wcześniej "peryferia"?

Seria okularów gamingowych nowym hitem?

Amerykańska firma Gunnar od 15 lat specjalizująca się w produkcji okularów, które chronią od "syndromu widzenia komputerowego" rozpoczęła współpracę z ESL oraz twórcami esportowego tytułu Rainbow Six: Siege.

Jak zapewniają twórcy z Gunnar, specjalne okulary chronią oczy przed światłem emitowanym przez urządzenia elektroniczne, przed wysuszaniem gałki ocznej, a także przed krótko- i długoterminowymi efektami długiego siedzenia przed komputerem. Wszystko jest - podobno - udowodnione klinicznie.

Lightning Boll 360 - według zapewnień producenta są najbardziej wszechstronnymi okularami gamingowymi, jakie kiedykolwiek powstały. Swoją wyjątkowość zawdzięczają między innymi komfortowemu zaciskowi na skroniach, wydajności i funkcjonalności.

Wśród nowości wprowadzanych w LB360 wymieniany jest między inny specjalny kształt, który odciąża nacisk na przód głowy. Do tego opcja wymiennych części skroniowych oraz pasek ułatwiający korzystanie ze słuchawek. Do tego wymienne soczewki: do wyjścia na słońce i do grania w domu.

Nowy model debiutuje w trzech wersach: GUNNAR, 6 Siege oraz ESL. Każdy zestaw obejmuje sporo komponentów: różne opcje na skronie, trzy noski, wymienne soczewki, specjalne pudełko na wszystkie te gadżety i tak dalej. Można oczywiście także zamówić szkła korekcyjne, na receptę.

W takim przypadku musimy jednak liczyć się z dużo większym wydatkiem, na poziomie 350 dolarów. Standardowy zestaw to 130 dolarów. Sprzęt dostępny jest obecnie wyłącznie na oficjalnej stronie firmy lub w sklepach Amazon i Overlockers, co na pewno nie poprawia kwestii dostępności w Polsce.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six

Reklama