Reklama

Reklama

Gwiazda YouTube'a i Twitcha nie żyje. Streamer przegrał walkę z COVID-19

​Smutne wieści docierają zza Oceanu do szerokich mediów. Amerykański YouTuber i streamer znany pod pseudonimem "Bashurverse" nie żyje. Popularny twórca zmagał się od jakiegoś czasu z COVID-19. Śmierć nastąpiła w wyniku silnych powikłań chorobowych. Informacje przekazała siostra zmarłego.

Brandon Ashur, w sieci znany lepiej jako Bashurverse lub Toasty nagrywał na popularnej platformie - YouTube, gdzie posiadał prawie 1,6 miliona subskrybentów. Mężczyzna grywał głównie w Minecrafta, więc produkcja ta wypełniała większość tworzonych przez niego treści w serwisie. Ashur streamował także na Twitchu, chociaż to zajęcie traktował jako dodatek do wspomnianego YouTube’a.

Według źródeł, na początku sierpnia tego roku, u mężczyzny wykryto zakażenie COVID-19. Tydzień później, przewieziono go do szpitala, gdzie kilka dni spędził na zwykłym oddziale, po czym przetransportowano go na oddział intensywnej terapii. Wtedy już zdecydowano się na podłączenie 36-latka do respiratora.

Reklama

Pod koniec sierpnia, YouTuber podziękował swoim fanom za wsparcie w walce z wirusem. "(...) pomagacie mi bardziej niż możecie przypuszczać" - napisał.

Niestety, 13 września do sieci przedarła się straszna wiadomość. Po długiej walce z COVID-19, mężczyzna zmarł w szpitalu, o czym na Facebooku poinformowała jego siostra - Anesa Ashur.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy