Reklama

Reklama

Gwiazda YouTube'a spotka się z byłym rywalem "Pudziana"?

Jake Paul jest coraz częściej rozchwytywanym zawodnikiem sportów walki. Youtuber z rekordem pięciu wygranych bez porażki, otrzymał propozycję walki od "Butterbeana". Były rywal Mariusza Pudzianowskiego chciałby właśnie z tym twórcą stoczyć ostatnią walkę w swojej bogatej karierze. Czy ma ona szansę dojść do skutku?

Paul sięgnął gwiazd

Jake Paul jedną z największych gwiazd światowego YouTube’a. Karierę rozpoczął w 2014 roku i od tamtego momentu regularnie zdobywał coraz większą popularność. Wcześniej był znany z publikowania treści w serwisie Vine. Gdy Paul stał się bardziej popularny, uzyskał angaż w jednej z produkcji Disneya - mowa o filmie "Bizzardvark". Wokół Amerykanina narosło z czasem mnóstwo kontrowersji, ale to też przyczyniło się do jego dalszej popularności.

Paul zaczął nagrywać również bardzo dużo utworów muzycznych. Jedna z tych piosenek osiągnęła nawet niemal 300 milionów wyświetleń, czego mogliby pozazdrościć niektórzy czołowi wykonawcy na rynku. Istotną częścią contentu publikowanego przez influencera jest również gaming.

Reklama

W ubiegłym roku można było zauważyć dużą fascynację Pokemonami. Widzowie wielokrotnie mieli również okazję oglądać jego wyczyny na serwerach Fortnite: Battle Royale, kiedy ta gra święciła największe sukcesy w branży gamingowej. Jednak ostatnio obiektem największego zainteresowania ze strony Paula jest boks. YouTuber bardzo mocno zaangażował się w uprawianie sportu. Amerykanin stoczył do tej pory już pięć pojedynków bokserskich.

Cztery z nich wygrał przez nokaut, jedną decyzją sędziowską. Okazuje się zatem, że youtuber nie jest jedynie świetnym twórcą, ale także przyzwoitym pięściarzem. Jednym z jego rywali - i to dwukrotnie - był Tyron Woodley - były mistrz UFC w wadze półśredniej. Teraz może dojść do walki z jednym z największych sportowców na świecie. To były rywal między innymi Mariusza Pudzianowskiego. Nasz były strongman i jeden z najlepszych zawodników MMA wagi ciężkiej wygrał to starcie przed wieloma laty.

Były rywal "Pudziana" wyzywa Paula do pojedynku

Paul kolejnymi zwycięstwami skupia na sobie coraz większą uwagę. Jakiś czas temu bardzo głośno było o tym, że zaproponował pojedynek samemu Conorowi McGregorowi w Dublinie, lecz irlandzki były mistrz UFC odmówił udziału w tym starciu. Chętnych na taką walkę jednak nie brakuje. Bitwa z Paulem oprócz dużych pieniędzy, przynosi także sławę wśród młodej widowni, która stanowi większość widzów Amerykanina.

Dotyczy to głównie zawodników, którzy obecnie nie powodują dużej popularności. Takim jest na przykład Eric "Butterbean" Esch. Jeden z najcięższych zawodników na świecie postawił wyzwanie youtuberowi. Miałaby być to pożegnalna walka niespełna 56-latka.

"Butterbean" jest znany głównie ze swoich rozmiarów. Walczy w wadze ciężkiej. Na swoim koncie ma stoczonych aż 90 pojedynków. W 2010 roku dał się poznać bliżej polskiej publiczności. Wówczas wystąpił podczas gali KSW 14 w Łodzi. Stoczył pojedynek z Mariuszem Pudzianowskim i przegrał już w 1. rundzie przez poddanie. Esch kilkukrotnie próbował zaczepić na TikToku amerykańskiego gwiazdora internetu.

Jednak do tej pory było to bezskuteczne działanie. Nic nie wskazuje na to, by Paul mógł wyjść do ringu z zawodnikiem wagi ciężkiej. Oprócz różnicy wieku, dzieli obu mężczyzn dużo kilogramów i trudno sobie wyobrazić, by można było jakoś zredukować tę dysproporcję. 

Najlepsze tematy