Reklama

Gwiazdy Twitcha zarabiają coraz mniej?

​Nie da się ukryć, że najpopularniejszy serwis streamerski przechodzi w ostatnim czasie ciężkie chwile. Duże gwiazdy Twitcha zaczęły sukcesywnie przechodzić na konkurencyjny portal - YouTube Gaming. Według byłych pracowników, jednym z powodów mogą być mniejsze zarobki streamerów.

Kryzys Twitcha trwa i póki co, nic nie wskazuje na to, by w tej materii miało się coś zmienić. Ostatnio na łamach portalu informowaliśmy, że duże gwiazdy takie jak "DrLupo", "timthetatman" i "DrDisrespect" przetransferowały się na platformę, która zaczęła rosnąć w siłę. Chodzi oczywiście o YouTube Gaming, który coraz silniej podkreśla swoje istnieje na rynku streamerskim.

Oprócz tego, twórcy na Twitchu często narzekają na politykę działania serwisu. Administracja nie wprowadziła do tej pory transparentnego, przejrzystego regulaminu, co godzi w interes zarówno streamerów, jak i widzów. Tzw. rajdy hejterów, które uporczywie atakują twórców m.in. tych reprezentujących społeczność LGBT czy osoby czarnoskóre - również nie przynoszą chluby najpopularniejszemu portalowi streamingowemu.

Reklama

Na łamach Washington Post, jeden z byłych pracowników Twitcha stwierdził, że przyczyną coraz częstszego odchodzenia dużych gwiazd i transferu między innymi do wspomnianego YouTube Gaming jest to, że Twitch płaci mniej niż kiedyś. Twórcy mają zarabiać bowiem gorzej i nie być tak sowicie wynagradzani jak jeszcze niedawno.

Źródło podaje również, że zmiany te są całkowicie intencjonalne i wynikają ze zmiany polityki Twitcha i struktury nowo obowiązujących na portalu umów. Oczywiście Twitch nadal pozostaje największym tego typu serwisem na rynku, ale jeśli negatywne aspekty jeszcze mocniej zaczną ciążyć na portalu - prawdopodobnym jest, że konkurencja wykorzysta swoją szansę i przejmie większą część udziałów branży streamerskiej.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy