Reklama

"Hades" zastąpił "Allu" w ENCE!

​Kolejny Polak znalazł się w szeregach fińskiej formacji CS:GO ENCE. Tym razem Olek "Hades" Miskiewicz zastąpił legendarnego "allu". Skandynawski snajper opuścił organizację z przyczyn osobistych. Na razie nie wiadomo, czy Polak utrzyma miejsce na stałe.

Aleksi "allu" Jalli jest legendą fińskiego CS:GO. To on był podporą ENCE nieustannie od 2018 roku. Trzeba jednak wspomnieć, że związki 29-latka z tą organizacją rozpoczęły się znacznie wcześniej. Już w 2013 roku występował w barwach rodzimej drużyny. Wówczas jednak przygoda ta nie trwała zbyt długo.

Reklama

Fin postanowił spróbować sił w zagranicznych drużynach i próbował swoich sił między innymi w mousesports, Ninjas in Pyjamas, FaZe Clanie czy OpTic Gaming. W tym okresie największe sukcesy odnosił z "Ninjami" oraz FaZe.

W 2015 roku jako zawodnik NiP-u zagrał w finale ESL One w Katowicach, dwa lata później wystąpił w meczu o końcowy triumf w barwach FaZe. W 2016 roku powrócił na chwilę do ENCE, lecz nie była to udana przygoda. Po raz trzeci barwy fińskiej organizacji przywdział w 2018 roku i był to bardzo udany powrót.

Już rok później po raz trzeci w swojej karierze wystąpił w finale katowickich zmagań. Wówczas ENCE z pięcioma graczami z Finlandii było ogromną sensacją turnieju i zostało zatrzymane dopiero przez Astralis.

Turniej - podobnie jak w 2015 roku miał rangę Majora, więc był to drugi tak wielki sukces w karierze "Allu". Później jednak wszystko zaczęło powoli się sypać. Forma Finów pikowała w dół, a także stabilizacji nie pomagały roszady wewnątrz składu.

Teraz przyszła pora na kolejną z nich. Odchodzi symbol i kapitan  - "Allu". Jak wspomina, decyzja ta wyniknęła z powodów prywatnych i niewykluczone, że powróci do składu w przyszłości.

Legendę zastąpi polski zawodnik - Olek "Hades" Miskiewicz. Będzie to już drugi reprezentant kraju w drużynie. Dołączył on do Pawła "dycha" Dychy, który od miesięcy występuje z fińskimi kolegami.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje