Reklama

Halo Infinite zalicza najlepszy start w historii serii

Amerykańska firma ​343 Industries właśnie pochwaliła się najnowszymi wynikami. Liczba graczy, grających w Halo Infinite sprawiła, że najnowszy tytuł zaliczył najlepszy start w całej dotychczasowej historii serii.

Halo Infinite jest już dostępne od ponad miesiąca i od tego czasu liczba graczy, którzy postanowili sprawdzić grę stale rośnie. Być może pomógł w tym Game Pass, a być może fakt, iż Halo Infinite jest pierwszą od ponad 6 lat grą z głównej linii uniwersum Halo. Premiera oczywiście nie obyła się bez kilku początkowych problemów, ale jak widać, w szerszej perspektywie nie wpłynęło to na zainteresowanie tytułem.

W okolicach premiery gra była najczęściej pobieranym darmowym tytułem w sklepie Microsoft Store. To za sprawą darmowego trybu wieloosobowego, który pojawił się na dwa tygodnie przed premierą wątku fabularnego. Gra zdeklasowała wtedy Fortnite, Apex Legends i Call of Duty: Warzone - liderów gier free to play. Oprócz tego gra odniosła olbrzymi sukces na Steam, stając się najbardziej pożądanym tytułem od Xbox Game Studios. Teraz 343 Industries postanowiło pochwalić się liczbą graczy, która wypróbowała tytuł.

Reklama

343 ma powody do świętowania

Ponad 20 milionów graczy zapoznało się z produkcją 343 Industries. Informacja pochodzi z oficjalnego konta na Twitterze i była opublikowana 25 stycznia. Według firmy była to największa premiera gry Halo w historii marki.

Fani odpowiedzieli zgodnie z oczekiwaniami - część podziękowała studiu za dobrą robotę i chwaliła tytuł, inni narzekali na wciąż nierozwiązane problemy i zwracała uwagę, że studio powinno przede wszystkim zająć się ich naprawą. Tak czy inaczej, post w ciągu paru godzin uzyskał ponad 20 000 polubień.

343 Industries bez wątpienia ma powody do radości. Seria Halo była przecież system sellerem w czasach świetności Xbox 360. Dogonienie i pobicie tamtych wyników jest więc sporym wyczynem.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama