Reklama

Houston Outlaws zostanie kupione za 40 milionów dolarów

​Niebawem Houston Outlaws będzie miało nowego właściciela swojej działalności. Projekt przejmie Lee Zieben, który odkupi akcje od Immortals Gaming Club za 40 milionów dolarów.

Houston Outlaws na co dzień występuje w Overwatch League. Aktualnie drużyna znajduje się pod banderą Immortals Gaming Clubu. Brazylijska organizacja musi jednak pozbyć się formacji, gdyż niedawno nabyła ona Infinite Esports & Entertaiment. Tym samym Immortals zgarnęło pod swoje skrzydła prawa do drugiej drużyny w lidze - Los Angeles Valiant. To kłoci się bowiem z zasadami ligi, mówiącymi wyraźnie, że posiadanie przez jednego inwestora dwóch zespołów jest zabronione.

Z pomocną dłonią do "Nieśmiertelnych" przybył Lee Zieben, czyli inwestor nieruchomości w Houston. Wedle nieoficjalnych informacji zdecydował się on wykupić drużynę OWL od Immortals. Finalnie transakcja ta będzie kosztować go 40 milionów dolarów. 75% tejże kwoty zostanie przekazane w gotówce oraz papierach wartościowych. Pozostałe 10 milionów stanowi natomiast dług wobec Overwatch League, jaki przejdzie na nowego inwestora. Należność ta związana jest z opłatami franczyzowymi.

Reklama

Choć temat nie jest oficjalnie potwierdzony, to mówi się, że oficjalnie transakcja zostanie dokonana pod koniec sierpnia. Obie strony porozumienia mają mieć już podpisany wiążący list intencyjny. Na razie jednak ani Immortals, ani również Zieben nie zdecydowali się skomentować tej sprawy.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy