Reklama

Reklama

IEM Katowice 2023 ogłoszone! Data, pula nagród, bilety, harmonogram

Największe w Polsce esportowe wydarzenie powraca do Spodka. ESL finalnie ogłosiło przyszłoroczny Intel Extreme Masters Katowice 2023. Poznaliśmy datę turnieju, datę sprzedaży biletów oraz ich ceny.

IEM Katowice 2023. Największy esportowy event powraca do Spodka!

IEM Katowice 2023 to zmagania, które odbywają się w ramach cyklu ESL Pro Tour. Turniej rozegrany zostanie od 31 stycznia, a zwieńczony zostanie wielkim finałem dokładnie 12 lutego. Cała faza pucharowa tłumnie ugości w Katowickim Spodku wszystkich entuzjastów sportu elektronicznego.

Do rywalizacji przystąpią aż 24 zespoły z całego świata, które staną w szranki w walce o najcenniejsze trofeum. IEM Katowice w swojej puli turniejowej posiadać będzie okrągły milion dolarów, ponadto najlepsze formacje powalczą również o cenne punkty w ramach Intel Grand Slam.

Reklama

Poza samą dawką esportowych wrażeń przyszłoroczna edycja ponownie przyniesie ze sobą IEM Gaming Expo, czyli rozmaite stoiska gamingowe rozlokowane w Expo. Masa nowinek technologicznych i sprzętowych od zawsze budziła fascynację pasjonatów zgromadzonych na wydarzeniu.

Co więcej, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) odbędą się Mistrzostwa Świata w grze StarCraft II. W rywalizacji uświadczymy 36 najlepszych pretendentów, z których po trofeum sięgnie tylko ten najlepszy.

Bilety na IEM Katowice 2023. Kiedy sprzedaż? Jak nabyć? Ceny

Sprzedaż biletów na nadchodzący IEM Katowice 2023 podzielona została na kilka fal dystrybucji. Pierwszy raz do nabycia biletów będziecie mieli okazję już 22 września o godzinie 15:00. Druga tura ruszy z kolei 27 października o tej samej godzinie. Tura ostatniej szansy odbędzie się w drugiej połowie listopada, ale na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać.

Ceny biletów oscylują w granicach od 95 do 830 zł. Ten najtańszy próg dotyczy oczywiście jednodniowej wejściówki z gwarancją miejsc w górnych sektorach. 240 zł zapłacimy za trzy dni esportowych emocji (również górne sektory).

Z kolei 145 zł wydacie za jeden dzień IEM Katowice 2023 przy gwarancji lepszego miejsca (dolny sektor) oraz 365 zł w tych samych sektorach za trzydniowe wejście na imprezę. 830 zł to bilety Premium, które zagwarantują wam miejsce siedzące najbliżej sceny. Ponadto otrzymacie odznakę uczestnika Premium, darmowe napoje i torbę z upominkami.

Warto jednak mieć na względzie, że samodzielnie wejdziecie do Spodka tylko jeśli posiadacie co najmniej 16 lat. W przypadku granicy wiekowej 13-15 niezbędna będzie pisemna zgoda rodziców. Dzieci w wieku poniżej 13 lat mogą wejść na imprezę tylko w towarzystwie rodziców.

Druga rzecz, niemniej istotna i warta odnotowania: powyższe ceny i wejściówki obowiązują tylko wtedy, gdy chcecie partycypować w turnieju CS:GO. Wejście do MCK na finały StarCraft II wiąże się z tym, że musicie zakupić odrębne bilety. Trzydniowy wstęp na imprezę to koszt 320 zł, natomiast w bogatszej wersji Premium - 650 zł.

IEM Katowice 2023. Pełny harmonogram turnieju CS:GO

Turniej rozpocznie się 31 stycznia i zainaugurowany zostanie fazą Play-in, która rozegrana zostanie w studiu. Do rywalizacji przystąpi 16 drużyn, z czego najlepszych 8 powędruje to kolejnego etapu.

Etap ten wystartuje 2 lutego i potrwa przez kolejne trzy dni. 8 premiowanych drużyn z fazy Play-in stanie w szranki z kolejnymi 8 drużynami zakwalifikowanymi. Do fazy finałowej i jednocześnie do ostatniego etapu trafi 6 najlepszych ekip.

Ostatnia faza rozpocznie się 10 lutego (piątek) i zwieńczona zostanie wielkim finałem 12 lutego (niedziela). W tym etapie na kibiców otwarty jest oczywiście Katowicki Spodek, który jak zwykle tłumnie ugości dziesiątki tysięcy entuzjastów esportu. 

IEM Kolonia 2023 również ogłoszona

Jeśli IEM Katowice 2023 to dla was za mało esportowych wrażeń, spieszymy z kolejnymi dobrymi wieściami. ESL ogłosił również, że już od 25 lipca do 6 sierpnia rozegrany zostanie kolejny turniej z cyklu ESL Pro Tour - IEM Kolonia 2023.

Jak się zwykło w żargonie mawiać - Katedra Esportu, czyli Lanxxes Arena ponownie otworzy się na kibiców, by ci mogli wspólnie przeżywać ogrom esportowych emocji. Sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpocznie się 27 września.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy