Reklama

IEM Katowice bez udziału publiczności! - relacja na żywo

Teraz już wiemy oficjalnie - Śląski Urząd Województwa podjął decyzję o zakazie udziału publiczności w Intel Extreme Masters 2020! Niepokojące informacje dla fanów esportu pojawiły się w czwartek. Istniało ryzyko odwołania IEM-a Katowice. Badana była sytuacja epidemiologiczna. Ostateczny głos co do odwołania zmagań należał do wojewody – Jarosława Wieczorka, który zadecydował, że turniej odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.

Będziemy aktualizować na bieżąco tenże artykuł, gdy pojawią się nowe informacje.

Choć epidemia nowego wirusa o nazwie Covid-19 panuje już od jakiegoś czasu, to mimo tego nikt nie wyobrażał sobie, że Intel Extreme Masters może zostać odwołany. Drużyny przybyły do Katowic, a cała impreza była szykowana w standardowym tempie. Wyjątek stanowiło jedynie odwołanie przyjazdu przez firmę Intel.

W ostatnich dniach sytuacja zrobiła się bardziej napięta, lecz organizatorzy nadal zapewniali, iż event zostanie rozegrany zgodnie z planem. By jednak uspokoić fanów, ESL wprowadził pewne wytyczne dotyczące dbania o bezpieczeństwo, o których więcej przeczytacie TUTAJ.

Reklama

Było ryzyko, że IEM nie odbędzie się jednak w ogóle lub dojdzie do poważnych zmian. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział bowiem, iż aktualnie badana jest sytuacja związana z koronawirusem i tym, jak esportowa impreza mogłaby wpłynąć na ewentualny rozwój infekcji w Polsce. Ostateczna decyzja w sprawie turnieju należała jednak do wojewody.

Słowa polityka dotarły do organizatora zmagań - ESL. Do całej sprawy odniósł się już także minister zdrowia - Łukasz Szumowski. Polityk zapewnił, że obecnie nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Minister zaznaczył także, iż niewątpliwie dojdzie do przypadku, w którym pojawi się oficjalny nosiciel zmutowanego wirusa.

Głos w sprawie zabierają m.in. inni politycy. Marek Pludra, należący do Koalicji Obywatelskiej, wystosował oficjalny apel, prosząc Wieczorka, by ten odwołał wydarzenie.

Aktualizacje: 

Na kroki bezpieczeństwa zdecydowało się Astralis. Drużyna zrezygnowała bowiem z pójścia na strefę autografów do stoiska OMEN. Fani drużyny nie będą mieli zatem okazji zdobyć od swych idoli autografów lub zrobić sobie z nimi zdjęcia.

HyperX zrezygnowało z wystawienia swojego stanowiska w IEM Expo. Niebawem okaże się, czy takich decyzji będzie więcej.

Wciąż czekamy na konkretne informacje. W tym czasie ESL ponownie przedstawił na swoich social mediach link informujący o większej ostrożności dotyczącej fanów. Można odbierać to jako fakt, że organizatorzy zapewniają o swoim przygotowaniu do przyjęcia fanów.

Do tematu odwołania imprezy niejako odwołał się wiceprezes ESL - Michał "CARMAC" Blicharz. Według niego nie należy się martwić odwołaniem turnieju.

Dyrektor marketingu ESL Polska dał do zrozumienia, iż IEM odbędzie się zgodnie z planem.

Adrian Kostrzębski podał informację o dalszych pracach na IEM. Ostatecznie organizacja eventu nie jest chyba zagrożona, ale więcej wiadomości poznamy za ok. godzinę.

Śląski Urząd Województwa podjął decyzję o zakazie udziału publiczności w Intel Extreme Masters 2020! To szokująca dla wielu kibiców informacja. Wiele tysięcy osób zdążyło już przyjechać do Katowic, wynająć hotele. Na razie nie wiadomo, jak rozstrzygnie się sprawa zwrotów pieniędzy za bilety. ESL do tej pory milczy i nie wydało żadnego oficjalnego komunikatu.

Oświadczenie wydało również Intel Extreme Masters na swoich kanałach social media.

Pojawił się także oficjalny komunikat firmy ESL, organizatora Intel Extreme Masters w Katowicach:

Michał Blicharz z poruszającym wystąpieniem podczas transmisji z Katowic:

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy