Reklama

Reklama

IEM Katowice marketingowym sukcesem roku

​Na portalu wirtualnemedia.pl pojawiają się artykuły dotyczące podsumowań roku. Jedną z kategorii był marketing sportowy. W tej materii wyróżnienie otrzymało Intel Extreme Masters Katowice, które zostało uznane za jeden z sukcesów plebiscytu.

IEM znów był wielki

IEM Katowice to niewątpliwie jeden z największych esportowych turniejów na świecie. Rozgrywki jako jedne z niewielu odbywają się co roku w tym samym mieście oraz podobnym czasie. Innym przykładem na takie przywiązanie jest jedynie Kolonia, gdzie rokrocznie mają miejsce zmagania także organizowane przez ESL.

W 2019 roku polski event był szczególny, gdyż najpierw odbyło się ESL One Katowice, w którym ostatecznie trofeum podniósł polski zawodnik - Michał "Nisha" Jankowski. Następny weekend został przeznaczony przede wszystkim dla czołowych zawodników gry Counter-Strike: Global Offensive, gdyż osiem najlepszych ekip walczyło o zwycięstwo w najważniejszym rangą turnieju - majorze.

Reklama

Impreza okazała się wielkim sukcesem komercyjnym. Przez cztery dni do Spodka oraz Miejskiego Centrum Kultury zawitało prawie 200 tysięcy osób. Na specjalnej wizycie pojawił się także premier Polski - Mateusz Morawiecki. Podczas finału rozgrywek na trybunach hali znalazło się w jednym momencie nawet ok. 10 tysięcy osób.

Docenienie działań

IEM rozniósł się na tyle szerokim echem, iż jego sukces został zauważony przez portal wirtualnemedia.pl. Mianowicie w rocznym podsumowaniu marketingowych działań sportowych Intel Extreme Masters został zdaniem ekspertów jednym z wyróżnionych w kategorii "Sukces roku".

O tym, jak esportowa impreza miała szeroką konkurencję, świadczy fakt innych wyróżnionych. Oprócz IEM-a eksperci docenili działania Cracovii Kraków i ich podejścia do real time marketingu. Ponadto opiniotwórcy zaznaczyli, iż pod względem biznesowym i marketingowym należy zwrócić uwagę na FAME MMA.

Nadchodzący rok ponownie przyniesie turniej

Katowicki event powróci w 2020 roku. Konkretnie odbędzie się on w dniach 27 lutego - 1 marca, a w puli nagród zmagań znalazło się 500 tysięcy dolarów. Tym razem IEM otrzymał inną rangę. Mianowicie katowickie zmagania są jednym z dwóch głównych finałów cyklu stworzonego wspólnie przez ESL i DreamHacka. Drugi turniej główny odbędzie się w innej mekce esportu - Kolonii.

ESPORTER

Reklama