Reklama

IEM Katowice w kinie! Na imprezie zagra orkiestra symfoniczna?

​Kolejna edycja Intel Extreme Masters w Katowicach zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu organizatorzy podają więcej szczegółów związanych z wydarzeniem. Okazuje się, iż dwa dni rywalizacji będą transmitowane w jednym z katowickich kin. Na dodatek włodarze zmagań podjęli współpracę z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Do IEM-a coraz bliżej

IEM Katowice to jeden z największych esportowych turniejów na świecie. Co roku do stolicy Silesii przyjeżdżają dziesiątki tysięcy fanów, by obserwować zmagania profesjonalnych graczy oraz brać udział w targach gier. W minionym roku impreza pobiła rekord odwiedzających, którzy przez cztery dni pojawili się w liczbie ponad 170 tysięcy.

Jeżeli chodzi o CS:GO, czyli główną grę imprezy, to tegoroczne zmagania nie są wprawdzie majorem, lecz Katowice znów są gospodarzem ważnego turnieju. Mianowicie w Spodku odbędzie się jeden z dwóch najważniejszych rozgrywek ESL Pro Touru. Rywalizacja zostanie przeprowadzona w dniach 25 lutego - 1 marca. Pula nagród zmagań wynosi 500 tysięcy dolarów, a potwierdzonymi uczestnikami rywalizacji są czołowe drużyny globu.

Reklama

Okazja do oglądania meczów w kinie

Z racji zbliżających się zmagań organizatorzy odsłaniają coraz więcej mniejszych szczegółów związanych z wydarzeniem. Włodarze chcą bowiem jeszcze bardziej otworzyć się na widzów, jednocześnie robiąc przyjemny produkt dla oka.

Tym samym IEM porozumiał się z kinoteatrem Rialto. Efektem tychże działań jest pokazanie we wspomnianym kinie spotkań, jakie odbędą się w dniach 26-27 lutego. Podczas transmisji w samym budynku mają znajdować się eksperci ESL. Informacje z konferencji prasowej zostały przekazane przez Pawła Książka, na co dzień pracującego dla Weszło Esport.

Zmiana oprawy przed finałem?

To nie koniec informacji, jakie organizatorzy wypuścili do oficjalnego obiegu. Możliwe bowiem, iż do znaczącej zmiany dojdzie również podczas ostatniego dnia imprezy. Zazwyczaj przed finałem okazję do wystąpienia otrzymywał bowiem DJ. To jednak nie podobało się publiczności, gdyż muzyka elektroniczna nie do końca wpisywała się w gusta widzów.

W tym roku nadejdzie raczej rewolucja. Książek poinformował bowiem, iż IEM porozumiał się z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Na razie nie zostało podane, co konkretnie przygotowały obie strony, lecz efekty tejże współpracy mają zostać podane właśnie podczas niedzielnych zmagań. Najpewniej chodzi zatem o występ orkiestry na głównej scenie, jaka zostanie rozłożona w katowickim Spodku.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Intel
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy