Reklama

IEM Oakland: Do kogo trafi trofeum?

W niedzielę wieczorem czasu polskiego odbędzie się finał IEM Oakland. O trofeum powalczą zawodnicy FaZe Clan oraz Ninjas in Pyjamas.

Jeden z większych turniejów tego roku niemalże dobiegł końca. W batalii o główną nagrodę pozostały już tylko dwie formacje. O ile udział w finale FaZe Clanu nie może dziwić, o tyle tak dobry wynik NiP jest sporą niespodzianką.

Szwedzi bowiem mają za sobą bardzo nieudany rok. Formacja w żaden sposób nie potrafiła nawiązać do dawnych sukcesów, zdecydowanie częściej zawodząc swoich fanów. Chrostopher "GeT_RiGhT" Alesund i spółka nadal nie powrócili przede wszystkim na Majora i nie nastąpi to również podczas styczniowych zmagań w Bostonie. Mimo złych wyników "nindże" bronią na IEM-ie tytułu wywalczonego przed rokiem.

Reklama

FaZe z kolei, po sierpniowych zmianach w składzie, na nowo dołączyło do ścisłej czołówki świata CS:GO. Od tego czasu podopieczni Roberta "RobbaNa" Dahlströma wygrali m.in. ESL One New York oraz ELEAGUE Premier 2017. Ostatnio jednak europejska drużyna zaliczyła "wpadkę", nie wychodząc z grupy podczas EPICENTER 2017. Rozgrywki w Oakland pokazują jednak, że był to "wypadek przy pracy".

Faworytem spotkania wydaje się drużyna z Finnem "karriganem" Andersenem na czele, na co wskazują niektórzy bukmacherzy. Pojedynek będzie rozgrywany w systemie BO5. Początek starcia zaplanowano na godzinę 22:15.

Harmonogram:

22:15: FaZe Clan - Ninjas in Pyjamas

Spotkanie będzie można oglądać na oficjalnym kanale ESL, jak i jego polskim odpowiedniku.

ESPORTER
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy