IEM Oakland: NiP zagra w finale!

Zawodnicy Ninjas in Pyjamas nie przestają zaskakiwać. Szwedzka formacja awansowała do wielkiego finału IEM Oakland, pokonując w półfinale SK Gaming.

Pierwszą mapą pojedynku był overpass. Mimo że to Brazylijczycy wybrali ten plac gry, to jednak NiP szybko podjął wyrównaną walkę z przeciwnikiem, regularnie przeprowadzając udane ataki na bombsite'y.

Gracze z Kraju Kawy starali się jednak nie oddawać pola do gry, dlatego po pierwszej połowie wynik był sprawą otwartą (7:8). Po zmianie stron praktycznie skończyły się emocje. Szwedzi bowiem niemalże całkowicie przejęli inicjatywę, w konsekwencji dość łatwo obejmując prowadzenie w całym spotkaniu (9:16).

Na cache grające po stronie broniącej SK dość szybko zdobyło wyraźną przewagę, w pewnym momencie prowadząc już nawet 7:2. Od tego momentu jednak "nindże" zaczęły wracać z wynikiem.

Brazylijczycy nie utrzymali dobrego tempa do końca połowy, zmieniając strony z tylko jednym "oczkiem" przewagi. W drugiej pistoletówce świetnie sytuację 1 na 3 rozegrał Fredrik "REZ" Sterner, lecz, jak się okazało, nie był to początek dłuższej serii. W następnej odsłonie bowiem lepsi okazali się zwycięzcy EPICENTER 2017, którzy od tego momentu nie oddali już rywalom żadnego punktu.

Decydujące o losach meczu okazało się inferno. Ostatni plac boju lepiej rozpoczęli Brazylijczycy, wychodząc na prowadzenie 3:0. Niedługo później NiP zbliżył się do przeciwnika, nie pozwalając mu na daleką ucieczkę. Z czasem Szwedzi coraz bardziej się rozkręcali, co pozwoliło im objąć prowadzenie (8:7), które następnie konsekwentnie powiększali (11:7). Zespół z Brazylii nie był już w stanie znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego oponenta, dlatego to Skandynawowie mogli cieszyć się z awansu do finału.

Dowiedz się więcej na temat: IEM Oakland | Ninjas in Pyjamas | SK Gaming