Reklama

Reklama

​IEM Rio 2022 z najlepszym startem w historii turniejów rangi Major

Profesjonalna esportowa scena gry Counter-Strike: Global Offensive żyje... i ma się wręcz rewelacyjnie, a mamy na to kolejny żywy przykład. Inauguracja turnieju IEM Rio Major 2022 dosyć nieoczekiwanie okazała się najlepszym startem jakichkolwiek rozgrywek rangi Major w historii gry.

IEM Rio Major 2022 rozpoczął się 31 października wraz ze startem Fazy Pretendentów. To w niej 16 drużyn staje w szranki o awans do głównej fazy turnieju, która zadebiutuje już za kilka dni. Tylko 8 formacji przejdzie dalej, by porywalizować o pulę nagród w której znajduje się 1,25 mln dolarów.

Pierwotnie Brazylijczycy swój własny turniej rangi Major mieli otrzymać w 2020 roku. Niestety dalekosiężne plany powstrzymane zostały skutecznie przez rozprzestrzeniającą się globalną pandemię koronawirusa. Finalnie po dwóch latach udało się dopiąć celu, który do tej pory tkwił w odległej strefie marzeń brazylijskiego CS’a.

Reklama

Turniej w Brazylii dopiero się rozpoczął, a już bije rekordy

Podczas trwających zmagań IEM Rio Major 2022 już pierwszego dnia rozgrywek padł historyczny rekord. Mecz pomiędzy drużyną Vitality a brazylijskim Imperial przyciągnął w szczycie blisko 700 tysięcy jednocześnie oglądających za pośrednictwem wszystkich dostępnych do tego kanałów.

Niewiele gorszy rezultat zanotowało kolejne starcie z udziałem - tym razem innych Brazylijczyków. Rywalizacja pomiędzy FURIĄ, a BIG oglądana była w szczycie przez ponad 650 tys. widzów. To tylko dobitnie pokazuje z jak wielkim głodem dużego, światowego CS’a mamy do czynienia w Brazylii.

Na ten moment można już stwierdzić, iż IEM Rio Major 2022 zanotował najlepszy pod względem oglądalności start ze wszystkich największych turniejów rangi Major. Zawody (póki co w fazie Pretendentów) przyciągnęły do tej pory średnią widownię na poziomie 490 tys. widzów.

Najlepsze tematy

Reklama