Reklama

Reklama

Illuminar Gaming triumfatorem Polskiej Ligi Esportowej

​Illuminar Gaming rozprawił się z PACT-em w meczu finałowym wiosennej edycji Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO. Zawodnicy "IHG" tylko na pierwszej mapie spotkali się z dużym oporem ze strony rywali.

Dust2

Finałowe spotkanie rozpoczęte zostało na mapie Dust2. Od samego początku kibice byli świadkami bardzo emocjonującej potyczki. Pierwsza połowa wygrana została przez graczy PACT-u 8:7.

Grali oni wówczas po stronie terrorystów, więc nie był to bardzo korzystny wynik. W drugiej części spotkania Illuminar potrafiło odwrócić losy. Tym razem na konto tej drużyny wpadło osiem "oczek" i doprowadziła do dogrywki. Tam mieliśmy istny rollercoaster emocji.

Potrzebne były aż trzy dogrywki, by rozstrzygnąć starcie na Duście. Najpierw prowadził PACT, następnie Illuminar, by kolejną dogrywkę również wygrało Illuminar i tym samym zwyciężyć 25:23. Był to jeden z najwyższych wyników w historii Polskiej Ligi Esportowej. Emocjonujący pojedynek zwiastował wielkie emocje na kolejnych mapach. Areną drugiego starcia był Overpass, a ewentualną trzecią mapą miał być Inferno.

Reklama

Overpass

Spotkanie na Overpassie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gracze Illuminar, którzy od samego początku przejęli kontrolę nad wydarzeniami na serwerze. To oni spisywali się znacznie lepiej w każdym elemencie "CS-owego rzemiosła", imponując znacznie lepszą skutecznością. Przekładało się to również na wynik 11:4 po stronie antyterrorystów na półmetku mapy.

Rozpędzeni zawodnicy Illuminar po zmianie stron nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszą drużyną w tym finale. Dołożyli pięć kolejnych rund, przegrywając zaledwie dwie i bardzo pewnie odnieśli triumf 16:6. Tym samym zgarnęli 50 tysięcy złotych oraz zaproszenie do rozgrywek Fantasyexpo Cup Fall 2021.

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy