Reklama

Reklama

Illuminar mistrzem Polski! Dwa międzynarodowe turnieje przed drużyną

​Miniony weekend zakończył kolejną edycję ESL Mistrzostw Polski. Na starcie zmagań stanęły 4 drużyny. Finalnie najlepszą z nich okazało się Illuminar Gaming. Tym samym "Illuminaci" wywalczyli sobie okazję wystąpienia na jednym z turniejów cyklu DreamHack Open.

Półfinały bez zaskoczeń

Z racji pandemii koronawirusa cały event rozegrano internetowo. Pierwsze mecze decydującej rywalizacji miały miejsce w sobotę. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Illuminar Gaming i AVEZ Esport oraz Actiny PACT i Wisły All in! Games Kraków. W każdym spotkaniu dało się wyróżnić wyraźnego faworyta w postaci "iHG" oraz Wisła.

Zarówno jedni, jak i drudzy nie zawiedli swoich fanów. Illuminar miało wprawdzie kłopoty z AVEZ, które na pierwszej mapie postawiło twardy opór, wygrywając ją po dwóch turach rund dogrywkowych. Dalej jednak przewaga Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego i spółki była już znaczna i nie ulegała wątpliwości.

Reklama

  • Illuminar Gaming - Wisła All in! Games Kraków 2:1 (20:22 - vertigo, 16:8 - mirage, 16:8 overpass)

Krakowianie musieli z kolei uważać, gdyż we wcześniejszej fazie zmagań PACT wyeliminował x-kom AGO, co uznano za sporą niespodziankę. Wydawało się zatem, że "PACT-owicze" mogą pójść za ciosem. Esportowa "Biała Gwiazda" udowodniła jednak, dlaczego w tak pewnym stylu awansowała do półfinału, na obu mapach kontrolując przebieg sytuacji i nie pozwalając przeciwnikom prowadzić równorzędnej rywalizacji.

  • Wisła All in! Games Kraków - Actina PACT 2:0 (16:10 - inferno, 16:11 - train)

Finał przyniósł emocje

Wielki finał miał miejsce w niedzielę. Tu już trudno było wytypować, kto zgarnie końcowe zwycięstwo. Do pewnego momentu mecz układał się po myśli Illuminar, Zespół po walce wygrał pierwszą mapę, następnie na drugiej prowadząc już 7:1. Wisła wzięła się jednak w garść odwracając losy traina i doprowadzając do trzeciego placu boju. Tam ponownie to "Snax" i spółka mieli więcej do powiedzenia, ostatecznie mogąc cieszyć się z zostania najlepszą drużyną w kraju.

  • Illuminar Gaming - Wisła All in! Games Kraków 2:1 (16:13 - overpass, 13:16 - train, 16:12 - dust2)

Szansa dla zespołu

Za wygranie EMP Illuminar Gaming zarobiła 25 tysięcy złotych. Tegoroczne mistrzostwa niosły za sobą nie tylko korzyści finansowe. Przede wszystkim drużyna uzyskała awans do dwóch ważnych turniejów. Pierwszym z nich są Play-Iny do IEM-a Katowice. Tym samym formacja nie będzie musiała przebijać się przez szereg eliminacji, lądując w ostatniej części kwalifikacji do najważniejszego dla Polaków eventu.

Drugi jest z kolei o tyle ważny, iż "Iluminaci" od razu pojawią się w głównej części rywalizacji. Mowa o DreamHacku Open November. Ostatnio polskie drużyny nie miały okazji rywalizować nawet w tego typu zmaganiach. Tym samym przed podopiecznymi Adriana "IMD" Piepera otwiera się szansa pokazania swojej siły i przywrócenia choć jednej polskiej ekipy na ważniejsze rozgrywki.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: ESL Mistrzostwa Polski

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy