Reklama

Reklama

Intel Extreme Masters Katowice 2022 - podsumowanie

Zakończyły się rozgrywki Intel Extreme Masters Katowice 2022, podczas których wyłoniono nowych mistrzów ESL Pro Tour. Tegoroczne wydarzenie było 10. rocznicą flagowej imprezy ESL Gaming w Katowicach. Z powodu pandemii były to pierwsze od 812 dni zawody esportowe firmy, które gościły publiczność na miejscu.

Katowicki Spodek to miejsce dla najlepszych z najlepszych. Tegoroczne zawody CS:GO byłe pełne nie tylko niezapomnianych chwile, ale też cieszyły się ogromną oglądalnością na całym świecie - szczyt  wyniósł 1,1 miliona widzów, główny kanał CS ESL na Twitchu osiągnął 550 000, a średnia oglądalność na wszystkich kanałach wyniosła ponad 328 000 kibiców. Jest to pierwsze i jedyne wydarzenie spoza rangi Major, które znalazło się w pierwszej piątce najczęściej oglądanych turniejów CS:GO w historii.

Joona "Serral" Sotala z zespołu ENCE Esports zapewnia sobie historyczny tutuł w StarCraft II

W finałowym pojedynku turnieju StarCraft II Intel Extreme Masters Katowice "Serral" i "Reynor" zafundowali kibicom prawdziwe widowisko. Początkowo Fin prowadził w meczu, ale po dwóch zwycięstwach jego przeciwnik w końcu się zrewanżował. Mimo to "Reynor" nie był w stanie wykończyć serii, a "Serral", reprezentujący ENCE Esports, odbił się od dna i zapisał się w kartach historii jako zwycięzca IEM Katowice 2022.

Reklama

FaZe Clan zapewniają sobie pierwszy tytuł mistrzowski Intel Extreme Masters z graczem spoza głównego składu

G2 Esports i FaZe Clan, dwie drużyny, które pokazały najlepsze i najbardziej stabilne wyniki, awansowały do wielkiego finału CS:GO. Zmierzyły się nie tylko w walce o możliwość wzniesienia pucharu i wygrania swojej części z puli nagród wynoszącej 1 000 000 dolarów, ale przede wszystkim o wieczną chwałę i uznanie za występ na legendarnej arenie w Spodku. Gra zakończyła się po ponad 5 godzinach walki cios za cios i finalnie FaZe Clan wzniósł w górę trofeum Intel Extreme Masters Katowice 2022.

Godnym uwagi osiągnięciem FaZe Clanu, które zapewniło im pierwszy w historii tytuł IEM, jest fakt, że większość turnieju rozegrali z zawodnikiem spoza głównego składu. Justin "jks" Savage po raz pierwszy pojawił się w zespole wyjściowym FaZe Clanu jako zamiast Robina "ropza" Koola podczas fazy play-in, a następnie został przywrócony przed fazą play-off, aby zastąpić Håvarda "rain" Nygaarda. Obaj gracze z głównego składu mieli pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

Mocne przemówienia podczas Ceremonii Otwarcia

Podczas ceremonii otwarcia, która odbyła się w piątek po południu, Michał Blicharz, VP of Pro Gaming w ESL Gaming, oraz ukraińska supergwiazda Oleg "s1mple" Kostyliev z Natus Vincere wygłosili emocjonalne przemówienia do kibiców na miejscu oraz wszystkich oglądających w domu.

Droga do IEM Cologne już rozpoczęta

Po zakończeniu imprezy w Katowicach, uwaga skupia się na kolejnym wydarzeniu ESL Pro Tour Championship w Kolonii, w Niemczech. W samym sercu lata, 5-17 lipca, w LANXESS Arena, zwanej także "Katedrą Counter-Strike'a", po raz kolejny kibice będą świadkami wybitnych rozgrywek. 24 drużyny będą walczyć nie tylko o nagrody pieniężne, czy kolejne zwycięstwo w wyścigu Intel Grand Slam, ale przede wszystkim o jeden z najbardziej prestiżowych tytułów. Zanim drużyny spotkają się w Kolonii, czeka na nie wiele prestiżowych zawodów. Są to między innymi takie zawody jak ESL Pro League Season 15, 9 marca - 10 kwietnia, czy IEM Dallas, 31 maja - 5 czerwca.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy