Reklama

Intel Extreme Masters Rio Fan Fest - znamy najlepsze osiem drużyn

Intel Extreme Masters (IEM) Rio Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) Major Championship trwa w najlepsze - osiem topowych drużyn z całego świata przygotowuje się do rywalizacji w fazie Champions Stage w Jeunesse Arena w Rio de Janeiro w Brazylii.

IEM Rio MajorOd 31 października, 24 najlepsze drużyny na świecie w CS:GO walczyły w wypełnionym po brzegi i pełnym napięcia Riocentro podczas faz Challengers Stage i Legends Stage. Turniej rozpoczął się czterema intensywnymi dniami, podczas których 16 drużyn walczyło w systemie szwajcarskim, a osiem najlepszych zespołów awansowało do następnego etapu rozgrywek.

Drużyny mogły liczyć na duże wsparcie fanów z Brazylii i nie tylko, gdyż faza Challengers Stage IEM Rio pobiła rekord oglądalności wszystkich rozegranych do tej pory faz Challengers Stage w historii Majorów CS:GO. Mecz pomiędzy Team Vitality i Imperial Sportsbet osiągnął prawie 700 000 widzów w szczytowym momencie.

Wsparcie to było kontynuowane podczas trwającej cztery dni fazy Legends Stage, oglądanej przez ponad 1 000 000 widzów już pierwszego dnia rozgrywek. Dzięki kibicom z całego świata i dopingu ze strony zagorzałych fanów na miejscu, to właśnie brazylijska FURIA, wraz z Cloud9, Fnatic, Heroic, MOUZ, Natus Vincere, Outsider i Team Spirit , przechodzi do fazy Champions Stage. Chociaż ENCE, zespół, w którego składzie znajduje się reprezentant Polski - Paweł "Dycha" Dycha, walczył o miejsce w ćwierćfinałach turnieju, finalnie przegrał swoje rozstrzygające starcie z MOUZ i nie zakwalifikował się do fazy play-off.

Reklama

Pomimo braku polskiej reprezentacji w fazie Champions turnieju, polscy fani esportu wciąż mogą przeżywać niezrównane emocje w swoim gronie - wszystkie mecze turnieju transmitowane są w języku polskim na oficjalnym kanale esl_csgo_pl na platformie Twitch.tv, gdzie towarzystwa, rozrywki i eskperckiego komentarza dostarczą widzom dobrze znani: Piotr "izak" Skowyrski, Maciej "Morgen" Żuchowski, Kuba "KubiK" Kubiak i Kinga Kujawska.

Osiem najlepszych drużyn przygotowuje się teraz do ostatniego etapu jednego z największych wydarzeń esportowych na świecie. Walcząc o znaczną część z puli nagród wynoszącej 1 250 000 dolarów, upragniony tytuł mistrza pierwszego turnieju rangi Major w CS:GO Ameryce Południowej oraz o zwycięstwo w wyścigu do Intel Grand Slam IV, drużyny mogą liczyć na niesamowite wsparcie fanów zgromadzonych na w pełni wyprzedanej arenie.

Przed wielkim finałem w niedzielę 13 listopada, fanów czeka jeszcze jedna atrakcja - showmatch pomiędzy:

  • Team Brazil w składzie: Gabriel "FalleN" Toledo, Epitácio "TACO" de Melo, Marcelo "coldzera" David, Fernando "fer" Alvarenga, and Lincoln "fnx" Lau
  • Team Sweden w składzie: Olof "olofmeister" Kajbjer Gustafsson, Patrik "f0rest" Lindberg, Christopher "GeT_RiGhT" Alesund, Adam "friberg" Friberg, and Jesper "JW" Wecksell

IEM Fan Fest z Gaulesem

To nie wszystko, ponieważ fani odwiedzający Major w Rio de Janeiro mogą również oczekiwać pierwszego w historii esportu IEM Fan Fest. Na wydarzeniu pojawi się słynny brazylijski streamer Alexandre "Gaules" Borba, który połączy najlepsze aspekty brazylijskiej kultury ze społecznościami graczy w wydarzeniu, jakiego jeszcze nie było. IEM Fan Fest obejmuje:

  • Intel Gaming Experience: Na oficjalnym stoisku firmy Intel fani będą mogli zagrać w najnowsze gry i wypróbować sprzęt z najwyższej półki.
  • DHL - Szaleństwo otwierania skrzynek: Dzięki DHL, fani będą mieli możliwość otworzenia skrzynek CS:GO i zdobycia fantastycznych skórek do gry.
  • Monster Energy Extreme Challenge i Monster Energy Lounge: W ramach Monster Energy Extreme Challenge odbędzie się pokaz umiejętności jazdy na deskorolce, a odwiedzający strefę Monster Energy Lunge będą częstowani darmowym napojem.
  • Legion by Lenovo VR Area: Stanowisko Lenovo zaoferuje uczestnikom możliwość zanurzenia się w wirtualną rzeczywistość i doświadczenia świata gamingu na zupełnie nowym poziomie.
  • Stoisko 1xBet: 1xBet pozwoli fanom walczyć o nagrody, brać udział w wyzwaniach 1v1, warsztatach artystycznych, spotkać swoich ulubionych graczy i więcej.

Ponadto na oficjalnych stoiskach Furii, Imperial Sportsbet, Team Liquid i Team Vitality fani mają okazję poznać jedne z największych organizacji esportowych, spotkać swoich ulubionych graczy i znajomych, brać udział w aktywnościach, grać w gry, wygrywać nagrody i wiele więcej.

Fani brazylijskiej legendy Gabriela "FalleN" Toledo mają również szansę na zdobycie ekskluzywnego merchu w FalleN Store. Na miejscu będzie także ESL Shop z szeroką ofertą esportowych towarów, w której znajdują się między innymi produkty związane z drużynami i przedmioty kolekcjonerskie ESL. Wreszcie, dla tych, którzy szukają przekąski lub czegoś do picia, IEM Fan Fest oferuje kilka opcji w Food Truckach.

Esporter/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike: Global Offensive
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy