Reklama

Intel Extreme Masters: Wielkie święto esportowe w Katowicach rozpoczęte!

Fani esportowej rywalizacji z całej Polski i z całego świata zmierzają w kierunku katowickiego Spodka. Po raz 11 rozpoczyna się tam turniej IEM Katowice, jedna z najbardziej prestiżowych imprez Counter-Strike: Global Offensive.

Najlepsze drużyny z całego świata w Katowicach

Podobnie jak w kilku poprzednich latach, w turnieju IEM Katowice bierze udział ponad 20 drużyn. Aż 16 z nich rywalizację rozpoczyna od pierwszej fazy Play-In, w której połowa uczestników pożegna się już z turniejem, a cała reszta awansuje do głównego eventu.

Faza Play-In potrwa od 1 do 3 lutego 2023 roku. Bierze w niej udział 16 drużyn i już dwa wygrane mecze są w stanie zapewnić awans do kolejnej rundy. Runda otwarcia wrzuca wszystkich w drabinkę double elimination oraz mecze BO1. Zwycięzcy awansują do drugiej rundy zapewniającej miejsce w głównym evencie, a przegrani spadają do dolnej drabinki. Aby awansować z tego miejsca, trzeba wygrać aż dwie serie BO3.

Reklama

Główne wydarzenie IEM Katowice 2023 potrwa od 4 do 13 lutego. W puli nagród znajduje się okrągły milion dolarów, a na ten moment zakwalifikowane do udziału w tej części imprezy są już Team Liquid, Natus Vincere, FaZe, MOUZ, Heroic, Vitality oraz Outsiders.

Rywalizacja dzieli się tutaj na fazę grupową oraz playoffy. Pierwsza faza to drabinka double elimination wewnątrz dwóch grup, w skład których wchodzi łącznie osiem drużyn. Wszystkie mecze rozgrywane są tam w formacie BO3, a do playoffów awansują dwie najlepsze drużyny.

Playoffy z kolei to drabinka single elimination - zwycięzca awansuje do kolejnej rundy, a przegrany żegna się z turniejem. Tutaj zostajemy w formacie BO3 aż do finału, który rozgrywany jest jako BO5. Ostatni, najważniejszy mecz imprezy w Katowicach odbędzie się w niedzielę, 12 lutego o godzinie 16:00.

Jak oglądać IEM Katowice 2023?

Dla mieszkańców Katowic i okolic najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście wycieczka pod Spodek i zakup biletu na tegoroczną edycję turnieju. Spodek, obok Kolonii, uchodzi od lat za jedną z najbardziej emocjonujących imprez, która budzi ogromne emocje wśród uczestników i serwuje fanom kawał świetnego widowiska.

Gwarancją emocji jest fakt, że IEM Katowice jest imprezą bardzo wysokiej rangi i chociaż nigdy nie zyskał miana Majora, do wygrania są bardzo duże pieniądze. Wiąże się to z dużym prestiżem oraz udziałem najlepszych organizacji z całego świata. Czołówka najsilniejszych drużyn Counter-Strike’a wyczekuje już końca fazy Play-In i początku rywalizacji w fazie grupowej. Starcia Liquid, Natus Vincerse, G2, FaZe czy Outsiders powinny być widowiskiem, jakie mało kto ma okazję obserwować na żywo.

Fani CS:GO, którzy nie mają okazji wybrać się do Spodka, mogą udać się na transmisje online. Wszystkie mecze IEM Katowice 2023 można obejrzeć na kanałach Twitch (https://www.twitch.tv/esl_csgo) i YouTube ESL.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Intel Extreme Masters