Reklama

Jak odblokować nową broń melee Wakizashi w Call of Duty: Black Ops Cold War?

​Razem z aktualizacją świętującą połowę pierwszego sezonu Call of Duty: Black Ops Cold War do gry trafiła nowa broń. W przeciwieństwie do Grozy i Mac-10, zdobycie miecza Wakizashi będzie wymagało wykonania zadania.

Zdobywanie nowych broni od czasu premiery Call of Duty: Modern Warfare nie należało do najtrudniejszych. Odeszliśmy od systemu loot boxów i kupowania skrzynek w celu wylosowania nowego karabinu czy pistoletu. Bronie zaczęły trafiać do darmowej części Battle Passa i wystarczyło spędzić trochę czasu w multiplayerze lub Warzone, żeby położyć na nich swoje ręce.

Reklama

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku Wakizashi, nowej katany, która trafiła do gry w ostatniej aktualizacji. Jest to trzecia broń melee, której odblokowanie wymaga zrobienia jednego zadania. Gracz musi wykonać 2 ruchy kończące (finishing move) w 10 różnych meczach, mając w ręku klasyczny combat knife.

Nie będzie to niestety proste zadanie. Używanie noża do eliminowania przeciwników paradujących po mapie z karabinami maszynowymi czy LMG to zazwyczaj średni pomysł. Trzeba więc wykorzystać znajomość map, trzymać się z dala od otwartych przestrzeni i cierpliwie czekać na pojedynki na bliskim dystansie.

Spore znaczenie przy wykonywaniu tego zadania będzie miała również klasa. Ninja w takim przypadku to niemalże obowiązek. Skradanie się za plecami przeciwników będzie dużo trudniejsze, jeżeli będą w stanie wyraźnie słyszeć wasze kroki.

Przyda się też Ghost, żeby całkowicie zniknąć z radarów rywali. Ponadto, warto pomyśleć nad wyekwipowaniem granatów ogłuszających. Na bliskim dystansie można wtedy wrzucić taki granat do jakiegoś pokoju i spokojnie obejść przeciwnika, kiedy ten nie jest jeszcze w stanie się ruszyć.

Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Black Ops Cold War

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama