Reklama

Reklama

Jak oglądać otwarte kwalifikacje VCT Stage 3: NA – Challengers 1?

​Fani Valoranta mieli okazję zatęsknić już za nowym FPS-em Riot Games. Przyszedł więc czas na powrót esportowej rywalizacji, którą ponownie otworzą kwalifikacje do VCT Stage 3. Już 1 lipca rozpoczną się mecze w Ameryce Północnej.

Co, gdzie i jak?

Format kwalifikacji w Ameryce Północnej wygląda dokładnie tak samo jak w drugim etapie. Zobaczymy łącznie dwa turnieje kwalifikacyjne. Z klasycznej drabinki single elimination wybranych zostanie osiem najlepszych drużyn, które awansują do głównego eventu pierwszego tygodnia. Najlepsza czwórka z tej ósemki awansuje prosto do playoffów, gdzie odbędzie się walka o awans na międzynarodowy turniej Masters.

Ten sam proces powtórzy się przy okazji drugich otwartych kwalifikacji. Ponownie ze wszystkich drużyn zostanie wybrana najlepsza ósemka, a potem czwórka, która dopełni listę organizacji biorących udział w playoffach. Wszystkie mecze odbywają się w formacie BO3. Cały proces kwalifikacji został szczegółowo opisany przez Riot Games na oficjalnej stronie Valoranta.

Reklama

Pierwsze mecze otwartych kwalifikacji rozpoczną się 1 lipca o 23:00. Rywalizację w Ameryce Północnej można śledzić na oficjalnych kanałach gry na Twitchu oraz YouTube.  Z uwagi na liczbę spotkań rozgrywanych w jednym momencie w pierwszych rundach kwalifikacji, transmisja będzie śledzić wyłącznie wybrane spotkania. Pierwsze kwalifikacje potrwają aż do 4 lipca.

Najlepszy region na świecie?

Sentinels i Version1 jako dwie drużyny, które wywalczyły sobie awans do turnieju Stage 2 Masters w Reykjaviku, otwarte kwalifikacje rozpoczną od etapu TOP32. Co jednak ważniejsze, dominacja Sentinels na międzynarodowym turnieju sprawiła, że oczy fanów Valoranta są teraz zwrócone w kierunku Ameryki Północnej.

Już od miesiąca wiemy, że TenZ będzie kontynuował grę w Sentinels. 1 czerwca organizacja zdecydowała się na zakup byłego zawodnika Cloud9 Blue, kończąc tym samym bardzo długie wypożyczenie. Skład Sentinels wygląda w rezultacie dokładnie tak samo jak na Stage 2 Masters, co buduje ogromne oczekiwania w widzach amerykańskiego Valoranta.

Na Sentinels profesjonalna scena NA się nie kończy. W playoffach, gdzie odbędzie się walka o miejsce w trzecim turnieju Masters, znajdują się miejsca dla ośmiu drużyn. Słyszeliśmy niedawno o zmianach w FaZe. Bardzo dobry etap drugi ma za sobą 100 Thieves, które uchodziło za faworyta do zdobycia miejsca w Reykjaviku obok Sentinels. Ze zmian w FaZe skorzystało z kolei Team Envy, wypożyczając Marveda i wstawiając go do składu za kaboose.

Zmiany wprowadzone w niektórych składach i hype, jaki udało się zbudować wokół drugiego etapu sugerują, że czekają nas bardzo ciekawe kwalifikacje.

ESPORTER

Reklama