Reklama

​Jak wyglądałyby mapy CS:GO wygenerowane przez sztuczną inteligencję?

Sztuczna inteligencja jest zdolna do wielu, nawet tych najbardziej złożonych przedsięwzięć. Ale jak technologia ta poradziłaby sobie w przeprojektowaniu map w kultowej strzelance Counter-Strike: Global Offensive? Pewien youtuber postanowił to zweryfikować. Efekt? Oszałamiający!

Bardzo wiele analiz i artykułów poświęcono w ostatnim czasie narzędziu o nazwie ChatGPT. Z bota z powodzeniem zaczęły korzystać miliony na całym świecie. Model bazujący na danych blisko 8 mln artykułów z Wikipedii sprawdza się momentami obłędnie. W jednym z naszych testów poprosiliśmy go, by zaprojektował dla nas fabułę najmroczniejszej gry wideo na świecie. Pod tym adresem możecie sprawdzić, jak mu poszło.

Reklama

AI przeprojektowało popularne mapy CS:GO. Oto efekt!

Z kolei pewien youtuber działający pod pseudonimem "3kliksphillip" postanowił za pomocą sztucznej inteligencji wejść na zdecydowanie najgłębsze wody. Wykorzystując kilka zaawansowanych narzędzi, przeprojektował znane i popularne mapy z gry Counter-Strike: Global Offensive według własnej fantazji i konkretnych preferencji.

Efekt jego pracy możecie znaleźć w najnowszym filmie na kanale tego twórcy. Uświadczymy tutaj rozmaite wariacje bazujące na danych wejściowych (zdefiniowanej grafice poglądowej mapy), a następnie jej kompleksowej przeróbce. Mnogość wariantów i jakość wykonania grafik wyjściowych wygląda naprawdę niesamowicie.

Dla sztucznej inteligencji nie ma problemu, by z de_inferno wygenerować skalistą mapę, czy uwielbiany przez graczy de_mirage zatopić obfitym śniegiem. Problemów nie sprawi też legendarny de_dust2 w klimacie japońskiego miasteczka. Tutaj już trzeba przyznać, że przerobionej mapie blisko do stylistyki znanej z Valoranta od Riot Games.

Więcej przykładów, jak również cały proces działania sztucznej inteligencji opartych na konkretnych schematach poznacie z filmu wspomnianego wcześniej YouTubera.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy