Reklama

Jak zmienić nick w Fortnite?

​Większości osób zapewne zdarzyło się, że wybrały one jakiś nick w grze, a w pewnym momencie zaczęły go żałować - czy to niemal od razu, czy na przykład po kilku latach. Tak może zdarzyć się na przykład w Fortnite. Pojawia się więc pewne bardzo popularne pytanie, a mianowicie: jak zmienić nick w Fortnite? Wbrew pozorom to proste!

Zmiana nicku w Fortnite nie jest skomplikowanym zadaniem, ale trzeba wiedzieć, gdzie szukać takiej opcji. Cały ten proces krok po kroku omówimy poniżej, tak, aby każdy mógł sobie z nim poradzić. Zapraszamy!

Jak zmienić nick w Fortnite?

Jako że Fortnite jest grą stworzoną przez Epic Games, jako nick użytkownika przyjmuje się właśnie nazwę wyświetlaną konta Epic Games i to właśnie ją należy zmodyfikować, jeśli chcemy zmienić nick. W takim razie, jak zmienić nick w Fortnite? Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, opisanych poniżej:

Reklama
  • Wejdź na stronę internetową Epic Games lub uruchom Epic Games Launcher i zaloguj się.
  • Najedź na swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu ekranu.
  • Z listy wybierz opcję “Konto".
  • Odszukaj pole "Wyświetlana nazwa", naciśnij przycisk edycji i wpisz w nim nowy nick, pod którym chcesz być widoczny w Fortnite.
  • Potwierdź swoją decyzję.

Zmiana nazwy wyświetlanej w Epic Games, a co za tym idzie nicku w Fortnite, jest możliwa raz na dwa tygodnie. Można ją przeprowadzić pod warunkiem, że wcześniej zweryfikowano adres e-mail powiązany z kontem.

W przypadku gry na konsoli należy pamiętać, że nazwa wyświetlana Epic Games to nie to samo, co tag gracza w PlayStation Network czy usługach Xboxach. Zmiana gamer tagu na tych platformach przebiega inaczej, natomiast zmienia ona tag dla całego konta Xbox/PSN.

Fortnite zmiana nicku - podsumowanie

Pytanie, jak zmienić nick w Fortnite pojawia się dosyć często - mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się dostatecznie na nie odpowiedzieć i nikt nie będzie już miał problemów z przeprowadzeniem tego procesu. Nie da się ukryć, że czasami może to być wręcz niezbędne. Na przykład w sytuacji, kiedy zakładaliśmy konto kilka lat temu i wybraliśmy jakąś nazwę, która teraz wydaje nam się zawstydzająca lub nieodpowiednia.

Źródło informacji

Efectownia
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games
Reklama