Reklama

Reklama

"Jankos" odchodzi z G2 Esports. Co dalej z karierą polskiego esportowca?

Wszystko ma swój początek i koniec. Marcin "Jankos" Jankowski oficjalnie ogłosił swoje odejście z drużyny G2 Esports, co wywołało ogromny szok w całej branży sportu elektronicznego. Utytułowany zawodnik nie zamierza jednak kończyć swojej przygody w League of Legends i swoich wyzwań poszuka pod inną banderą.

Jankos od dawna w elicie graczy League of Legends

"Jankos" to jeden z najwybitniejszych rodzimych esportowców. 27-latek z sukcesami prowadzi swoją karierę już od blisko dekady. Jankowski uznawany jest przez ekspertów z branży za jednego z najlepszych junglerów na świecie.

Pod skrzydła G2 "Jankos" dołączył w drugiej połowie 2017 roku. Od tamtego czasu drużyna sięgnęła po wiele trofeów, w tym aż pięć Mistrzostw Europy. Oczywiście swój nieodzowny wkład w każdy triumf wniósł opisywany tutaj najlepszy polski zawodnik League of Legends.

Kariera Jankowskiego rozpędziła się na dobre w 2019 roku, kiedy to formacja, której barwy reprezentował, zwyciężyła w LEC Spring, Mid-Season Invitational i LEC Summer, by ostatecznie zagrać w wielkim finale Mistrzostw Świata.

Reklama

Przygoda Jankosa z G2 dobiegła końca. Co dalej? Nie wiadomo

Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych i specjalnie przygotowanego filmu umieszczonego w serwisie YouTube "Jankos" poinformował, że jego pięcioletnia przygoda z G2 dobiegła końca, dodając jednocześnie, że jest otwarty na nowe opcje na przyszły sezon.

Jak przyznał sam Polak, nie wie jeszcze jakie barwy będzie reprezentował w 2023 roku, ale czas spędzony w europejskim G2 były jego "najlepszymi latami w życiu". "Jankosowi" pozostaje życzyć udanych, trafnych wyborów i dalszych sukcesów na esportowej drodze. Z całą pewnością zawodnik o takiej klasie nie będzie narzekał na brak ofert.

Najlepsze tematy

Reklama