Reklama

Reklama

Jedyna kobieta opuszcza ligę Overwatch

​Overwatch League zakończyło się obroną tytułu przez San Francisco Shock. Jak to zwykle bywa w tygodniach zaraz po zamknięciu zmagań, nadszedł czas na roszady personalne, kończące się kontrakty, wolne transfery i ogólne rozważania profesjonalistów, czy ta gra ma jakąś przyszłość.

W jednym z potężniejszych zespołów - Shanghai Dragons - także nie obejdzie się bez zmian, a jedna z nich jest szczególnie ciekawa. Drużynę opuszcza bowiem aż pięciu zawodników, w tym Kim "Geguri" Se-yeon, jedyna kobieta biorąca udział w profesjonalnych zmaganiach organizowanych w tytule.

Skład opuszczają też DDing, Luffy, Diem oraz Diya, ostatnie pozostałości oryginalnego, chińskiego składu. Pozbywanie się całego teamu i rozpoczęcie od nowa nie jest szczególnie nowe, wykonane choćby także przez London Spitfire. Dragons miało jednak zdecydowanie za dużo zawodników.

Reklama

Shanghai Dragons "zasłynęło" bowiem jako zespół, który przegrał czterdzieści meczów z rzędu, a wspomniana piątka była składem, który radykalnie odmienił tę sytuację i transformował drużynę z seryjnych porażek do faz mistrzowskich, co jest bardzo ciekawą opowieścią samą w sobie.

To był jednak 2019 rok, a większość z wymienionych osób trafiła na ławkę rezerwowych lub do drugiego zespołu, a nowy skład - Izayaki, Lip, Fleta, Void, Stand1, LeeJaeGon oraz Fearless - radził sobie w 2020 roku dużo lepiej i nadal ma aktywne kontrakty. Czystek należało się więc spodziewać.

Sama Geguri w tym sezonie nie grała zbyt wiele, ale jako jedyna kobieta była inspiracją dla innych zawodniczek. Płeć piękna w esporcie to nadal rzadkość, delegowana najczęściej do rozgrywek przeznaczonych tylko dla danej płci. Dziewczyny osiągające najwyższy poziom to nadal wydarzenie.

W profesjonalnym Overwatch trudno znaleźć więcej kobiet. Jest Avalla, menedżerka Paris Eternal, a także Swingchip, tłumaczka we Florida Mayhem. Zawodniczek jednak nie znajdziemy. Drugi wyjątek - Win98 - radziła sobie w drugiej lidze zmagań w maju obecnego roku, ale nie kontynuuje już kariery.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch League

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy