Reklama

​Keanu Reeves streamuje na Twitchu? Ten klip podbija właśnie sieć!

Pewien twórca działający na Twitchu wprowadził w konsternację wielu widzów. "Czy to prawdziwy Keanu Reeves?!" - wybrzmiało tysiące pytań.

Jeden ze streamerów funkcjonujących na Twitchu sięgnął po algorytmy sztucznej inteligencji, by stworzyć wizerunek swojej osoby przypominającej... legendarnego Keanu Reevesa. Technologia tak wiernie oddała szczegóły, że fani zgromadzeni na transmisji myśleli, że mają do czynienia po drugiej stronie monitora z prawdziwym aktorem.

Reklama

Ponadto jak możemy zobaczyć na krótkim klipie, NymN podniósł się ze swojego fotela i krzyknął charakterystyczne "You’re breathtaking", co miało być swoistym nawiązaniem do konferencji Xbox E3 2019, podczas której Keanu Reeves promował swoją osobą nadchodzącą wówczas premierę Cyberpunka 2077.

Deepfake przygotowany przez internetowego twórcę rozbawił niektórych do łez. Sam klip z "wcieleniem się" w uwielbianego przez fanów Keanu Reevesa wyświetlony został już ponad 330 tys. razy. Warto jednak dodać, że to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy technologia i sztuczna inteligencja zastępuje nam na Twitchu prawdziwy obraz.

W branży streamerskiej coraz większą popularnością cieszy się zjawisko tzw. VTubingu. VTuberzy przy wykorzystaniu kamerki i konkretnych aplikacji są w stanie zastąpić swój wizerunek dowolną postacią z kultury. W serwisie YouTube oraz na Twitchu twórcy najczęściej przybierają wygląd bohaterów anime. Programy nie tylko są w stanie podmienić naszą twarz z wysokim poziomem szczegółowości, ale dodatkowo wygenerować konkretne animacje śledzące nasz ruch podczas nadawania na żywo.

Jeśli przeczytaliście ten artykuł do końca i jesteście zawiedzeni, że głównym bohaterem nie jest prawdziwy Keanu Reeves, to przypomnijmy, że popularnego aktora po raz kolejny będziecie mogli uświadczyć w pierwszym pełnoprawnym dodatku do Cyberpunka 2077 o tytule "Phantom Liberty".

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy