Reklama

Kick godnie płaci swoim twórcom? Polak pochwalił się zarobkami z platformy

Kick coraz silniej akcentuje swoją obecność w branży streamingowej, co rusz przyciągając nowe, często również duże gwiazdy światowego formatu pod swoje skrzydła. Swoimi przychodami z działalności na Kicku pochwalił się streamer Emil Truszkowski znany jako "aikoiemil".

Kick istnieje od blisko półtora roku. Przez ten okres "zielona platforma" zdążyła zademonstrować swoją siłę. Serwis zakontraktował kilka znanych i dużych gwiazd na czele z arcymistrzem szachowym Hikaru Nakamurą, streamerką Kaitlyn "Amouranth" Siragusą czy charyzmatycznym Kanadyjczykiem Felixem "xQc" Lengyelem.

Od samego początku swojego rozwoju, właściciele Kicka postawili na transparentne i uczciwe warunki wynagradzania, gratyfikując swoich twórców znacznie lepiej niż konkurencyjny Twitch. W konsekwencji na Kicka przeszła kolejna fala streamerów, wśród których byli również Polacy.

Reklama

Emil Truszkowski o swoich zarobkach na Kicku

Jednym z najbardziej znanych rodzimych twórców realizujących swoje transmisje na Kicku jest Emil Truszkowski, czyli "aikoiemil", mieszkający na stałe w Japonii. Truszkowski jest pierwszym Polakiem, który dostał się do nowego partnerskiego programu uruchomionego przez Kicka. Mowa o Kick Creator Incentive Program.

KCIP to program gratyfikujący twórców w postaci stawek godzinowych, w zależności od liczby widzów na transmisjach, ilości wiadomości na czacie, liczby obserwujących i kilku innych prominentnych czynników. By dołączyć do programu, twórca musi posiadać na Kicku m.in. przynajmniej 1500 obserwujących i średnią widownie na poziomie 100 osób.

"aikoiemil" w ostatnim miesiącu może pochwalić się średnią widownią na poziomie 134 widzów. W szczycie polski twórca mieszkający w Kraju Kwitnącej Wiśni przyciągnął natomiast 287 osób na żywo. Ile udało mu się zarobić?

Z danych przedstawionych przez samego zainteresowanego platforma wynagrodziła Truszkowskiego przychodem rzędu ponad 727 dolarów za 13 płatnych streamów. W przeliczeniu na rodzimą walutę wynagrodzenie wyniosło ok. 2900 zł.

Jak przyznał sam twórca, w ostatnim miesiącu i tak nie posiadał zbyt dużo czasu na streamowanie. Dowodem tego jest fakt, że w ost. 30 dni transmitował jedynie 63 godziny przez pół miesiąca. Nie są to więc oszałamiające i rekordowe liczby.

Sam Truszkowski dodał, że gdyby utrzymał wyższą częstotliwość i transmitował po prostu regularniej, to bez problemu wkroczyłby w programie KCIP na przychody rzędu 1500 czy nawet 2000 dolarów w miesiącu.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Kick
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy