Reklama

​Kiedy Fortnite przeplata się ze światem Call of Duty

Przyznacie, że połączenie wojennego świata Call of Duty z nieco bajkową stylistyką Fortnite to kombinacja dosyć abstrakcyjna. Jeden z graczy postanowił w produkcji od Epic Games odtworzyć znaną mapę z kultowej serii Call of Duty.

Cała wizja była możliwa do zrealizowania dzięki Trybowi Kreatywnemu w Fortnite, który stanowi istną piaskownicę, pozwalającą stworzyć dosłownie wszystko. Przez kilka lat owa funkcja mocno rozwinęła się w najpopularniejszym tytule z gatunku battle royale. Dzięki niej gracze są w stanie konstruować mapy według własnej, dowolnej wizji.

Użytkownik funkcjonujący w serwisie Reddit pod pseudonimem u/Avesta49 pochwalił się najnowszym dziełem, jaki udało mu się skomponować. W trybie kreatywnym odwzorował popularną mapę Shipment, cieszącą się sławą w kilku popularnych produkcjach z serii Call of Duty.

Reklama

Shipment to klimatyczna plansza niemal w pełni wypełniona kontenerami, na której rywalizują dwie siły - SpecGru oraz KorTac. Mapa wyróżnia się dosyć małym rozmiarem, a większość akcji dzieje się tutaj w zwarciu na zamkniętej, bliskiej przestrzeni. Klimatu dodaje morski, a dodatkowo nieco mroczny i deszczowy klimat.

Całą kwintesencję Shipment udało się odwzorować wspomnianemu użytkownikowi, który zaprezentował swoje dzieło na Reddicie. Jak takowa rekonstrukcja prezentuje się na silniku Fortnite w Trybie Kreatywnym? Grafiki możecie zobaczyć poniżej.

Dla porównania oryginalna grafika mapy Shipment z gry Call of Duty:

Trzeba przyznać, że twórcy udało się uchwycić najistotniejsze detale, a pomimo bajkowej konwencji graficznej Fortnite - oddać mroczną naturę tej planszy z jej deszczową aurą. W tym przypadku możemy pokusić się o stwierdzenie, że zderzenie dwóch odmiennych światów wyszło naprawdę rewelacyjnie.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty | Fortnite