Reklama

Klub Polaka wróci do EA Sports? KONAMI traci trzy ważne partnerstwa

Od wielu lat na rynku gier piłkarskich liczą się dwa tytuły - są to EA Sports FC (dawniej FIFA) oraz eFootball (dawniej Pro Evolution Soccer), lecz znacznie więcej zwolenników ma ta pierwsza produkcja. Okazuje się, że prawdopodobnie wzmocni się ona trzema licencjami na kluby Serie A. W jednym z nich występuje reprezentant Polski.

EA Sports straciło licencję do piłkarskiego mistrza Włoch

W połowie maja pojawiła się informacja o tym, że EA Sports traci licencje do oryginalnych emblematów Mistrza Włoch - drużyny Interu Mediolan. Wynika to z podpisanej umowy przez mediolański klub z japońskim studiem KONAMI, który jest jak na razie największym rywalem EA Sports w segmencie gier piłkarskich. Tytuł eFootball od lat "podszczypuje" EA Sports i wykupuje pojedyncze licencje na stadiony czy oficjalne nazwy, herby i stroje poszczególnych klubów.

Reklama

Szczególnie głośno było, gdy stadiony Bayernu Monachium i FC Barcelony trafiły na wyłączność do KONAMI, przez co te potęgi nie mogły w tytule od "Elektroników" grać na swoich oryginalnych, słynnych obiektach. Wyłączna oferta również została podpisana w przypadku mediolańskiego Interu i klub ten nie pojawi się na pewno w EA Sports FC 25. Fani dawnych edycji serii FIFA mogą mieć jednak powody do radości. W sieci pojawiły się informacje, jakoby trzy włoskie kluby wróciły do serii. W jednym z nich występuje reprezentant Polski.

Trzy włoskie kluby wrócą do EA Sports?

Na oficjalnej stronie japońskich twórców eFootball pojawiła się informacja o końcu umowy pomiędzy KONAMI a trzema klubami włoskiej Serie A. Mowa o SSC Napoli, AS Romie oraz AC Monzie. Wszystkie te kluby w ostatnich latach na wyłączność były dostępne w eFootball, co sprawiały sporą lukę w ofercie gry od "Elektroników".

Szczególnie polskich fanów smucił ten fakt, gdyż w ostatnich latach Piotr Zieliński był czołowym zawodnikiem środka pola klubu z Neapolu, a na lewej stronie AS Romy wiele meczów rozgrywał Nicola Zalewski. W tegorocznym letnim okienku transferowym Zieliński zamienił Napoli na Inter Mediolan, więc znów nie pojawi się w oryginalnym swoim klubie w produkcji kanadyjskiego studia (Inter wystąpi pod fikcyjną nazwą z fikcyjnym herbem i koszulkami).

Natomiast jest spora szansa na to, że w oryginalnej AS Romie zagra Nicola Zalewski w EA Sports FC 25. Żeby tak się stało, lewy wahadłowy reprezentacji Polski nie może zmienić klubu tego lata. Jednak wiele wskazuje na to, że AS Roma, SSC Napoli oraz AC Monza po latach wrócą do EA Sports w oryginalnej wersji.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Konami | EA Sports
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy