Reklama

Reklama

Koszulka zmarłego esportowca do zdobycia na licytacji WOŚP

We wrześniu ubiegłego roku polskie środowisko esportowe obiegła smutna i szokująca informacja o śmierci Karola "Konektiva" Wojciechowskiego. Dziś jego rodzina wystawiła jego klubowy trykot na aukcję WOŚP.

Można powiedzieć, że Karol "Konektiv" Wojciechowski startował z bardzo wysokiego poziomu, bo już u progu swoje kariery reprezentował barwy drużyny zagranicznej - w 2017 roku był zawodnikiem dywizji League of Legends organizacji MAD Lions. Później trafił do Adive, a następnie reprezentował barwy takich zespołów jak Pompa Team, PRIDE, Illuminar Gaming oraz piratessports.

Następnie znowu na krótki okres związał się z organizacją z za granicy - przez blisko 4 miesiące był graczem Crvenej zvezdy. Po zakończeniu kontraktu zawiesił koszulkę zawodnika na przysłowiowym kołku i został trenerem ekipy Internaziomale, którą prowadził od końca maja do września 2022 roku.

Reklama

Jednak to właśnie klubową koszulkę MAD Lions rodzice Konektiva postanowili przeznaczyć na aukcję tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak napisali w jej opisie, tegoroczna edycja WOŚP jest dla nich szczególna, właśnie ze względu na to, że to pierwszy finał akcji po śmierci ich syna. Konektiv zmarł nagle 6 września ubiegłego roku w wieku 25 lat, a przyczyna śmierci nie została podana oficjalnie - w opisie aukcji widnieje jedynie informacja, że była “naturalna".

Koszulkę można wylicytować pod tym adresem: https://bit.ly/3wqD8PX. Aktualnie w aukcji bierze udział 20 osób, a cena na ten moment to 1425 złotych - koszulka była wystawiona za cenę startową 60 złotych. Tegoroczny, 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany został w celu zebrania funduszy do walki z sepsą.


ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: League of Legends

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy