Reklama

Reklama

Kto w Polsce dominował na Twitchu w lipcu 2022?

​Lipiec za nami, więc czas na podsumowanie polskiej sceny na platformie Twitch.tv. Kto zyskał na popularności, a kto ją stracił? O tym dowiecie się z poniższego materiału.

"Ewroon" wraca na szczyt

Scena Twitcha w naszym kraju regularnie przechodzi różne zmiany. Co jakiś czas wypływa na szerokie wody streamer, który zbiera wokół siebie bardzo dużą publikę. Ostatnio w trendach był "Franio", który podczas swoich transmisji zbierał nawet 30 tysięcy ludzi jednocześnie. Budował on swój content z partnerką pochodzenia nigeryjsko-ukraińskiego - Lizą. Od pewnego czasu traci on jednak widzów.

Sprawiło to, że na pierwsze miejsce w klasyfikacji obejrzanych godzin transmisji przez fanów wrócił znany od lat "Ewroon". Tuż za nim plasuje się "Vysotzky" z grupy Xayoo Industries, a podium zamyka wcześniej wspomniany Franciszek Rusiecki.

Reklama

Na czwartym miejscu sklasyfikowany jest raper i streamer - "Young Multi". Spadek o cztery lokaty zanotował "H2P_Gucio", co jest największym regresem w czołówce męskich twórców internetowych na Twitch.tv. Trzeba jednak przyznać, że na polskiej scenie kobiet również jest bardzo interesująco.

"Kasix" ciągle dominuje, sukces Polsat Games

Wśród polskich streamerek jest jedna z twórczyń, która pod względem wyświetleń wybija się ponad resztę. Mowa o Katarzynie "Kasix" Paciorek. Kobieta zajmuje się bardzo zróżnicowaną aktywnością. Przegląda internet, rozmawia z widzami zgromadzonymi na czacie tekstowym czy też gra z nimi w różne gry oraz solo czy ze swoimi przyjaciółmi.

Kobieta została bardzo mocno polubiona przez społeczność i dlatego też króluje w obejrzanych godzinach przez widzów - uzyskała aż 200 tysięcy w ubiegłym miesiącu. Niemal 100 tysięcy godzin mniej widzowie obejrzeli u "Maalinh" związanej z grupą Xayoo Industries. Na najniższym podium sklasyfikowana została "Nieuczesana", która należy do społeczności internetowej Bractwo TV.

W kategorii League of Legends należy odnotować sukces kanału stacji Polsat Games. Dzięki rozmaitym transmisjom, kanał ten zajmuje trzecie miejsce w obejrzanych godzinach transmisji z League of Legends. Stacja należąca do Zygmunta Solorz-Żaka wyprzedzana jest jedynie przez dwóch twórców - "Vystotzky’ego" (1 miejsce) oraz "Rybsona" (2 miejsce).

Najlepsze tematy