Reklama

Które nacje dominują w CS:GO?

​Kilka nacji ma duży wpływ na scenę CS:GO. Jednak nie do końca wiemy, które kraje najbardziej rozwijają scenę najbardziej legendarnej gry esportowej FPS. W tym artykule spróbujemy wyłonić najważniejsze regiony świata dla Counter-Strike’a.

Przez wiele lat nasz kraj kojarzył się z czołówką sceny Counter-Strike’a. Przez ponad dekadę "Złota Piątka" najpierw dominowała w wersji 1.6, a później bardzo dobra dyspozycja została przeniesiona na Counter-Strike: Global Offensive. Oprócz znanego wszystkim Virtus.pro, mocną formację miała organizacja Team Kinguin czy PRIDE. Wysoko w rankingach bywał także PACT. To jest już niestety odległa przeszłość.

Trzeba przyznać ze smutkiem, że od kilku lat nasz kraj nie ma wielkiego wpływu na kształt sceny CS:GO. Aktualnie w czołowej trzydziestce rankingu HLTV.org znajduje się czterech Polaków. Jest to bardzo skromna liczba. Który z krajów może poszczycić się największą liczbą reprezentantów?

Reklama

Według raportu, który powstał we współpracy LOOT.BET z serwisem esportowym HLTV.org krajem posiadającym najwięcej przedstawicieli w czołówce jest Rosja. Nie jest to jednak wielkie zaskoczenie.

W ostatnich miesiącach drużyny z regionu Europy Wschodniej stanowią czołówkę CS:GO, poprzez wygrywanie turniejów czy docieranie do bardzo dalekich faz rozgrywek. Wystarczy wspomnieć, że liderem rankingu jest Gambit Esports przed Natus Vincere. Obie drużyny reprezentowane są łącznie przez aż ośmiu Rosjan. Na drugiej lokacie również nie ma niespodzianki.

Drugą nacją jest Dania. To również nie jest zaskakujące. Zawodnicy z kraju Hansa-Christiana Andersena od wielu lat są wiodący na scenie "Kantera". Tutaj można wyróżnić przede wszystkim dominujące przez lata Astralis czy będące w świetnej dyspozycji Heroic.

Podium zamyka Szwecja, co również nie może budzić zaskoczenia. Przedstawiciele kraju "Trzech Koron" mają w końcu tak znane formacje jak Ninjas in Pyjamas czy fnatic. Na dalszych lokatach uplasowały się Francja oraz Brazylia.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL