Reklama

Reklama

"Lampaert" triumfatorem MirkoVolt #2

Faworyt zawodów - Tomasz "Lampaert" Zeljaś wygrał MirkoVolt #2 - jeden z największych turniejów w grę wyścigową Re-Volt. Zeljaś zdystansował "SuperSajdzana" oraz "Deczq". Wyścigi były bardzo emocjonujące.

Trudne początki

"Lampaert" był od początku jednym z faworytów turnieju głównie z uwagi na formę, jaką prezentował w treningowych sesjach przed zawodami. Bardzo często w nich triumfował, zostawiając kolejnych zawodników w cieniu.

Podczas losowania fazy grupowej miał jednak sporego pecha. Trafił do dolnej części drabinki, w której znaleźli się również pozostali kandydaci do ostatecznego triumfu. Już w fazie grupowej 1/8 finału zmierzył z "Supersajdzanem", który potem dotarł do finału.

Pozostałe grupy wyglądały bardzo interesująco. Do takiej można zaliczyć grupę E, w której spotkali się "Filip_Revolt" oraz "Deczq". Pierwsza faza nie przyniosła jednak nieoczekiwanych rezultatów. Wszyscy faworyci trafili do dalszej rundy. Dużo trudniej jednak było w ćwierćfinałach.

Reklama

Na tym etapie zderzali się już zawodnicy, którzy regularnie spotykają się na sesjach wyścigowych MirkoVolta w trakcie tygodnia. Choć wszyscy faworyci jechali dalej, to z turniejem pożegnali się między innymi: "Pasjat", "Osman", "FunkyMonk" czy "rtg2000".

Starcie Re-Voltowych gladiatorów nie zawiodło

W półfinałach zatem zmierzyli się już najmocniejsi z najmocniejszych. Najlepsza dwudziestka zawodników MirkoVolt. Wśród nich nie brakowało jednak nowych twarzy, takich jak "Neko", "MaCieQ" czy "Dyniek8".

Półfinałowe potyczki były bardzo emocjonujące. Zarówno pierwsza, gdzie gracz "Ojciec" nie przejechał dwóch pierwszych map i musiał walczyć do ostatniej chwili o awans, a także druga, gdzie było nagromadzenie Re-Voltowych gwiazd - wystąpili tam między innymi "Lampaert" "Filip_Revolt", "SuperSajdzan" czy "Deczq".  Wszyscy jednak trafili do wielkiego finału. Niespodzianką był awans gracza "MaCieQ", który od niedawna jest w społeczności MirkoVolt i był to jego absolutny debiut na tego typu rozgrywkach w Re-Volt.

Finał jednak przebiegł zgodnie z oczekiwaniami. Wygrał go Tomasz "Lampaert" Zeljaś tuż przed "Deczq" oraz "Filipem_Revoltem". Triumfator zgarnął klawiaturę SteelSeries Apex 5, drugi zawodnik zdobył słuchawki SteelSeries Arctis 1, natomiast zawodnik z najniższego stopnia podium wygrał mysz SteelSeries Rival 3.

Nagrodą za czwarte miejsce był kod do gry Red Dead Redemption 2 ufundowany przez firmę Kinguin.net i powędrowała ona do gracza o nicku "Ojciec". Zawodnicy, którzy ukończyli zawody na miejscach 5-10 otrzymali gry planszowe od foxgames.pl. Patronem medialnym wydarzenia był portal esporter.pl, na którego kanale na Twitchu odbyła się cała transmisja, a skomentował ją Patryk "ks3r0" Głowacki.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: MirkoVolt

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy