Reklama

Reklama

Lando Norris streamerem na Twitchu!

Wyścigowy kierowca Formuły 1 - Brytyjczyk Lando Norris jest jednym z aktywnych streamerów na platformie Twitch.tv. Jego aktywności nie tylko dotyczą gry o tematyce najsłynniejszej serii wyścigów na świecie.

Sportowcy coraz częściej kontaktują się z fanami za pośrednictwem streamów. Robią to nie tylko po to, by porozmawiać z kibicami, ale także, by zademonstrować własną rozgrywkę z gry wideo. Przed laty streamował między innymi brazylijski napastnik Paris-Saint Germain Neymar, gwiazdy Tottenhamu jak Dele Ali czy Harry Kane czy Zlatan Ibrahimović.

Mimo, że esportowe rozgrywki F1 są powiązane z "realną" Formułą 1 poprzez organizowanie z ramienia Liberty Media LAN-owych rozgrywek podczas weekendów wyścigowych, to zawodowi kierowcy bardzo rzadko popularyzują wirtualną rozgrywkę na Twitchu. Najsłynniejszą tego typu akcja były zawody Simracingowe w ubiegłym roku, gdy promowana była kampania #StayAtHome.

Reklama

Wyjątkiem od tej reguły jest Lando Norris. 22-letni kierowca McLaren F1 Team od dwóch miesięcy regularnie streamuje na Twitch.tv. Nie są to tylko zawody w wirtualną Formułę 1. W przeszłości transmitował między innymi rozgrywkę w golfa czy w grę wideo Fall Guys. Ostatnio jednak "przesiadł się" na F1 2021 i pokazywał swoje umiejętności za wirtualnym kokpitem...McLarena. 

Widać, że brytyjski sportowiec na poważnie traktuje streamowanie, gdyż ma do tego stworzone specjalne studio i w tle widoczne jest logo Twitch.tv z jego nickiem. Można się zatem spodziewać, że takie transmisje będą pojawiały się częściej, jeśli tylko czas Brytyjczykowi na to pozwoli. Z tym jednak może być trudno, patrząc na bardzo napięty harmonogram zawodów Formuły 1.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Lando Norris

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy